اردوغان: عدم پای‌بندی یونان و بخش روم‌نشین قبرس به تعهدشان را در میدان پاسخ خواهیم داد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس جمهور ترکیه گفت که روز شنبه از کشتی حفاری فاتح بازدید و میزان ذخایر جدید گاز طبیعی را اعلام خواهند کرد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه طی سخنانی در نشست حزب متبوعش در پارلمان ترکیه گفت:”روز شنبه از کشتی حفاری فاتح بازدید و ضمن مشاهده روند کار از نزدیک میزان ذخایر جدید را اعلام خواهیم کرد”.

وی با اشاره به اینکه خبر کشف ۳۲۰ میلیارد متر مکعب ذخیره گاز طبیعی مردم کشورمان را خوشحال کرد، افزود: “امیدواریم خبرهای خوب دیگری را نیز در روزهای آینده از عملیات حفاری کشتی فاتح دریافت کنیم”.

وی همچنین گفت: “عدم پای‌بندی یونان و بخش روم‌نشین قبرس به تعهدشان در قبال اتحادیه اروپا و ناتو را در میدان پاسخ خواهیم داد”.

– با تمام توان به حمایت از آذربایجان ادامه خواهیم داد

اردوغان با تاکید بر اینکه با تمام توان به حمایت از آذربایجان ادامه خواهیم داد، گفت: “حاضر به هر گونه حمایت از برداران آذربایجانی خود هستیم. چرا در مورد حمایت‌های اعضای گروه مینسک (از ارمنستان) حرف نمی‌زنید؟ این همه سلاح و مهمات از روسیه و فرانسه ارسال می‌شود٬ چرا در این خصوص صحبت نمی‌کنید؟”

وی همچنین تاکید کرد: “اگر حقوق بشر و دموکراسی در جهان وجود دارد و شما هم به عنوان سران مشترک گروه مینسک که ۳۰ سال پیش تشکیل شد، موظف به حل این بحران (قره‌داغ) هستید، خود را به فراموشی نزنید ‌و این مذاکرات را پایان دهید و این منطقه را به صاحب اصلی آن بازگردانید”.

اردوغان همچنین در ادامه سخنانش اظهار داشت: “مجلس ملت کبیر ترکیه با توجه شخصیت بنیانگذار و نمایندگان آن، نماد وجدان مشترک کشورمان است. تمام دیدگاه‌های سیاسی به شرط اینکه در حمایت از تروریسم نباشد، ارائه آن طبق قانون در زیر سقف مجلس آزاد است”.