اردوغان: موفقیت نظامی ما در لیبی منجر به تغییر موازنه در جهان شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم فارغ التحصیلی افسری در استانبول تاکید کرد: هم اکنون در عرصه نظامی نیز همانند سیاست و اقتصاد، در حال ارتقا به سطح جدیدی هستیم. موفقیت ما در زمینه‌های دیپلماتیک و نظامی در لیبی منجر به تغییر موازنه نه تنها در مدیترانه بلکه در جهان شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه «به‌صراحت می‌گویم که ما به خاک، حاکمیت و وحدت هیچ کس چشم ندوخته‌ایم» افزود: هر جایی که ترک‌ها هستند، هیچ ظلمی وجود ندارد و خون هیچ بی گناهی بر زمین نمی‌ریزد.

رئیس‌جمهور ترکیه اظهار داشت: ما به صدای برادرانمان که تحت آزار و اذیت امپریالیست‌ها، رژیم‌های بی‌کفایت و گروه‌های تروریستی آلت دست هستند، گوش می‌دهیم.

اردوغان ادامه داد: ما برای ایستادن در کنار برادران خود در سایر مناطق جغرافیایی که می‌خواهند با ما گام بردارند، آماده می‌شویم.

وی تاکید کرد: ترکیه قدرتمند،‌ امیدی برای همه مظلومان در دور و نزدیک خواهد بود. اردوغان افزود: وظیفه‌ای که بر عهده ماست، درس گرفتن از تاریخ و عبرت برای ممانعت از تکرار حوادث است.

رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه سخنان خود تصریح کرد: علی‌رغم تمامی فریب‌ها و دام‌هایی که در طول مبارزه حدود ۴۰ ساله علیه تروریسم به کار رفته، موضع تیزبینانه نشان داده که می‌توانیم موفق شویم.

اردوغان گفت: راهی که ترکیه در فن‌آوری و صنایع دفاعی طی ۱۵-۲۰ سال گذشته طی کرده، موفقیت آمیز بوده و با جلب توجه جهانیان به یک الگو تبدیل شده است.