اردوغان: همکاری ترکیه-قطر در تمام زمینه‌ها گسترش خواهد یافت

 

نگام_ بین الملل _ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد همکاری کشورمان با قطر در زمینه‌های اقتصادی، صنعتی، گردشگری و انرژی بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی،  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم «۵۰ سال آینده بی‌.ام‌.سی» (یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده وسایل نقلیه تجاری کشور) در استان ساکاریا گفت: همکاری ترکیه-قطر در زمینه‌های اقتصادی، صنعتی، گردشگری و انرژی بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

رئیس جمهور ترکیه در مراسم همچنین تصریح کرد:

“برادران قطری در زمان کودتای ناکام ۱۵ جولای تا حمله به ارز ملی ترکیه از کشورمان حمایت کردند و ما این همبستگی آن‌ها را فراموش نخواهیم کرد.

در ابتدای روی کار آمدن ما، ترکیه حدود ۲۰ درصد نیاز خود در زمینه صنایع دفاعی را تامین می‌کرد و حال به ۶۸ درصد رسیده است. آیا این کافی است؟ خیر، بلکه آن را ارتقا خواهیم داد.

بیایید کاشت شاهدانه در ترکیه را مجددا آغاز کنیم، زیرا این گیاه در بسیاری زمینه‌ها کاربرد خواهد داشت. این روند را آغاز خواهیم کرد.

گفتند ترکیه ورشکست و سرمایه‌گذاری‌ و تولید در کشور ما متوقف شده است. درحالی‌که سرمایه‌گذاری و تولید در ترکیه ادامه دارد. ملت و کشور ترکیه علی‌رغم میل بدخواهان، سرفراز روی پای خود ایستاده و به سوی اهداف خود در حرکت است.”