ارسال پیامک‌های گروهی به مردم ایران در مورد دخالت در انتخابات آمریکا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ تعداد زیادی از مردم ایران پیامک‌هایی گروهی را از فرستنده‌ای ناشناس دریافت کرده‌اند که می‌گوید آمریکا به کسی که هر اطلاعاتی در مورد دخالت خارجی در انتخابات فدرال یا محلی ایالات متحده ارائه کند ۱۰ میلیون دلار پاداش خواهد داد.

گفته می شود در روزهای اخیر پیامک هایی از طرف وزارت خارجه آمریکا با عنوان پاداش ۱۰ میلیون دلاری وزارت خارجه آمریکا به شهروندان برای افشای اطلاعاتی در خصوص دخالت خارجی علیه انتخابات آمریکا” به شهروندان ایرانی ارسال شده است.

در انتهای پیامک گروهی ارسالی به کاربران تلفن همراه در ایران، لینک یک توییت از صفحه فارسی برنامه پاداش به عدالت وزارت خارجه آمریکا قرار دارد که در آن به «مجرمان سایبری که تحت کنترل یا حمایت دولت‌های خارجی عمل می‌کنند» هشدار داده شده و در مورد پاداش و اطلاعات مورد نظر توضیح می‌دهد.

وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش ایران اینترنشنال در مورد این پیامک‌ها گفته است: «برنامه پاداش به عدالت از طریق پیامک و انواع دیگر وسایل ارتباطی در حال تبلیغ یک پاداش است.»

مقامات آمریکایی هشدار داده‌اند که کشورهای روسیه، چین، ایران و کره شمالی قصد دارند در فرایند انتخابات محلی و فدرال آمریکا دخالت کنند.