ارسوی: ترکیه برای جذب ۷۰ میلیون گردشگر هدفگذاری کرده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه از برنامه‌ریزی برای جذب ۷۰ میلیون توریست و کسب درآمد ۷۰ میلیارد دلاری در این حوزه خبر داد.

به گزارش آناتولی _ مهمت نوری ارسوی، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در یک برنامه فرهنگی در شهر ارزینجان اعلام کرد که هدف آنکارا جذب ۷۰ میلیون گردشگر و دستیابی به ۷۰ میلیارد دلار درآمد گردشگری است که افزایش امکانات و فرصت ها راه رسیدن به این هدف است.

وی با تاکید بر اهمیت ورزشها و اماکن طبیعی در موضوع گردشگری و به ویژه در ارزینجان افزود: زمانی که مسئولیت وزارتخانه را بر عهده گرفتیم، هدف دستیابی به ۵۰ میلیون توریست و کسب درآمد ۵۰ میلیارد دلاری بود که آن را به ۷۰ میلیون گردشگر و درآمد ۷۰ میلیارد دلاری رسانده ایم.

ارسوی با اشاره به تصویب قانون حمایت از سینما در مجلس ترکیه اظهار داشت: در همین راستا به منظور معرفی اماکن گردشگری طبیعی ترکیه از فیلم های خارجی و تهیه کنندگانی که در این زمینه فعالیت کنند، حمایت کرده و تا ۳۰ درصد هزینه های آنها را تقبل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یک پرتال اینترنتی را از ماه آوریل راه اندازی می کنیم که از طریق آن هم مکان های توریستی طبیعی را معرفی و هم چگونگی همکاری با شرکت های مختلف در این زمینه را اعلام خواهیم کرد.

ارسوی با اشاره به اهمیت ارزینجان در این رابطه اظهار داشت: فیلمها باید در تمام جهان به نمایش درآمده و ترکیه را معرفی کنند. در این راستا هم از سرمایه گذاران حمایت می کنیم و هم موانع را از سر راه آنها بر می داریم.