از تخلیه اجباری میادین قاهره تا به امروز ۶۰ هزارتن در زندانها حبس شده اند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدبیر کل سازمان اخوان المسلمین: تخلیه میادین ربیعا و ناهدا، نوعی قتل عام علیه انسانهایی که است که خواستار حقوق مشروع خود میباشند

محمود حسین دبیر کل سازمان اخوان المسلمین اعلام داشت، از روز ۱۴ آگوست ۲۰۱۳ که تخلیه اجباری میادین ربیعا و ناهدا در قاهره پایتخت مصر آغاز گردید، تاکنون ۶۰ هزار تن در زندانها حبس شده اند.

حسین که در کنفرانسی به مناسبت ششمین سالگرد تخلیه میدان ربیعا در استانبول سخنرانی نمود، اعلام داشت که تخلیه میادین ربیعا و ناهدا، نوعی قتل عام علیه انسانهایی که است که خواستار حقوق مشروع خود میباشند.

وی با خاطرنشان ساختن اینکه سازمان ملل در رابطه با افرادی که این قتل عام را انجام داده اند، هیچ عملی انجام نداده است، اعلام داشت که پس از تخلیه میدان ربیعا، ۶۰ هزار تن به زندان انداخته شده است و با پرونده های دروغین، پرونده هایی در دادگاه در حق آنها تشکیل شده است.

محمود حسین همچنین با ابراز اینکه محمد مرسی اولین رئیس جمهور منتخب مصر، در نتیجه سهل انگاریهای پزشکی شهید شده است، گفت: “این چه رقابت سیاسی زشت و چه انتقام غیر اخلاقی است.”

دبیر کل سازمان اخوان المسلمین همچنین اظهار داشت که به دلیل بحران اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در مصر، حکومت عبدالفتاح السیسی برای مدت طولانی ادامه نخواهد داشت.