از ترور حریری تا ترور سلیمانی

راه سبز امید –

فرضیه جنگ الکترونیک و سایبرى در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی مردود نیست. جنگ جنگ است و دیگر محدود به میدان نظامی نیست. شما موشک می زنید و طرف مقابل هم کاری می‌کند که تو هواپیمای مسافری خودت را اشتباهی بزنی و عمدی تلقی شود. هیچ جوری هم نمی توانی این را اثبات کنی. چون تف سربالاست.
وقتی رهبر می خواهد حالت نه جنگ نه صلح و صلح مسلح و جنگ های نیابتی را به بهای نابودی ملت تا اینده ایی نامعلوم ادامه دهد طرف مقابل هم بیکار نمی نشیند تا تو هر کار دلت خواست بکنی و دست به اقدام متقابل می زند. اگر لازم باشد حتی از بمب اتم هم استفاده خواهد کرد.
نظامی که درونش پر از فساد و تباهی‌ و ادم‌های نفوذی و تن پرور و مفت خور و متملق و ریاکار است و این همه نقطه ضعف و سوراخ باز دارد و آسیب پذیر است ، اینقدر جلوی مردمش و دنیا گردن کلفتی و عرض اندام بیخودی نمی کند و پز خالی نمی دهد.
تو که عرضه اداره یک مراسم تشییع جنازه را نداری و بخاطر کشته شدن یک نفر صدها نفر شهروند خودت را چه در مراسم‌ تشییع جنازه و چه در شلیک به هواپیما نفله می کنی تو بهتر است بتمرگی سر جایت و حرف مفت نزنی و گه زیادی نخوری. نمی کنی حالا بخور و تا نگویی گه خوردم دست از سرت بر نمی دارند.
حادثه سقوط هواپیما برای من حادثه ترور رفیق حریری را تداعی می کند. که با آن نسخه سوریه را پیچیدند. حالا با حادثه سقوط هواپیما نسخه ایران را می پیچند.
اگر بعد از حادثه سقوط هواپیمای مسافری ایران توسط ناو امریکایی در خلال جنگ با عراق ، امام قطعنامه صلح را نپدیرفته بود سناریوهای خطرناکی برای ایران تدارک دیده بودند.
امیدوارم که رهبر هر چه زودتر دست از حماقت و خریت بردارد و به ۱+۵ اطلاع دهد که اماده مذاکره بدون پیش شرط با امریکا و توافق همه جانبه با ترامپ است. ترور سردار سلیمانی و سقوط هواپیمای مسافری دو پیام واضح و اشکار به رهبر ایران است که باید معنای انرا درست درک کند و نگذارد کار به ارسال پیام سوم کشیده شود.

One thought on “از ترور حریری تا ترور سلیمانی

 • دی ۲۵, ۱۳۹۸ در t ۴:۵۷ ب٫ظ
  Permalink

  زرررررررر نزن بابا
  جاتون گرمه فقط زرررر بزنید ۵+۱ تون رو هم دیدیم
  ریدم تو ۵+۱ تون و توافق و تو دهن هر کی میگه دوباره مذاکره کنیم
  خودتونو ب خریت زدین ابلهااااا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.