از رفت و آمدهای تروریست‌های طالبان به تهران و کشته شدن اعضای ایرانی طالبان تا حمله پ ک ک از خاک ایران به ترکیه

 

 

سعید محرابی

 

این روزها اخباری که از ایران می رسد بسیار شوکه کننده است.

از یک سو تروریست‌های مخوف طالبان که افغانستان را به خاک و خون کشیده اند خیلی راحت به ایران آمده و با مقامات وزارت خارجه کشور دیدار می کنند.

و اخیرا هم دو عضو ایرانی طالبان در افغانستان کشته شدند.

و از طرف دیگر تروریست‌های مخوف پ ک ک که در ترکیه سال‌های سال کشتار راه انداخته اند از مرز ایران به ایغدیر ترکیه حمله کرده سرباز ترک را می کشند و به ایران بر می گردند.

اتفاقی که نگرانی ها را عمیق تر می کند از این حیث که به گفته کارشناسان سیاسی ترکیه یا ایران کنترل مرزهایش را ندارد یا اینکه عملا از تروریست‌های پ ک ک ک که تهدید بزرگی علیه ترکیه هستند حمایت می کند.

فارغ از اینکه ایران برای این اتفاق چه توجیهی خواهد آورد نکته قابل تامل و وحشتناک این است که ایران به موازات رفت و آمدهای تروریست‌های طالبان به کشور سعی در تطهیر این گروه تروریستی کرده و کارشناسان نزدیک به حکومت تروریست‌های طالبان را گروه مذهبی معرفی می کند که با ایران هدف مشترکی چون مقابله با امریکا را دارد حال آنکه تمامی قربانیان حملات تروریستی طالبان مردم بی دفاع افغانستان هستند نه سربازان امریکا.

پس می توان نتیجه گرفت این تروریست‌ها جز ریختن خون مردم افغان هدفی ندارند و کشف سلاحهای متعلق به ایران در دست طالبان این واقعیت تلخ را نشان می دهد که ایران همدست طالبان در قتل غیرنظامیان افغانستان است.

ضمن اینکه باید در نظر داشت که به تازگی جمیل باییک رییس مشترک پ ک ک طی مصاحبەای با آژانس خبری فرات نزدیک بە این سازمان اعلام کردە پ ک ک علیە تلاشها برای ایجاد ائتلاف علیە جمهوری اسلامی می ایستد.

او بطور رسمی اعلام کرد پ ک ک اجازە نمیدهد کردها وارد جبهە آمریکا علیە جمهوری اسلامی ایران شوند.

پیشتر علی جوانمردی موسس آواتودی اسنادی را دربارە همکاری پنهان و پشت پردە سپاه پاسداران با پ ک ک و پایگاههای مشترک و مخفیانە سپاه پاسداران با این گروه کرد در کوهستانهای قندیل را منتشر کردە است.