از پوری بنایی تا اکبر عبدی؛ سخنان هنرمندان در مراسم یادبود منوچهر پوراحمد + عکس

نگام ، فرهنگ و هنر _ هنرمندان با حضور در مراسم یادبود منوچهر پوراحمد، از ویژگی‌های اخلاقی و عملی او در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌اش گفتند و درباره آثارش توضیحاتی دادند.

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم یادبود منوچهر پوراحمد، سینماگر پیشکسوت، دیروز (جمعه ششم بهمن) با حضور اهالی هنر در خانه هنرمندان برگزار شد.

کیومرث پوراحمد، پوری بنایی، اکبر عبدی، محمدعلی ابطحی، سیروس الوند، محمد سریر، احترام برومند، جهانبخش سلطانی، داود نماینده و… از جمله هنرمندان و چهره‌های شاخص حاضر در این مراسم بودند.

در ابتدای این مراسم، پوری بنایی، بازیگر پیشکسوت سینما، با اشاره به اینکه نباید منتظر درگذشت هنرمندان باشیم تا برایشان مراسم یادبود برگزار کنیم، گفت: «توجه به هنرمندان باید در زمان زندگی آنها اتفاق بیفتد.»

مصطفی راد، بازیگر سینما و تلویزیون هم در سخنانی گفت: «منوچهر پوراحمد برای کارش و مردم ارزش قائل بود. تئاتر آزاد ایران مدیون تلاش‌های اوست.»

همچنین احترام برومند هم لحظاتی با حضور روی صحنه ضمن توضیحاتی درباره فعالیت‌های پوراحمد در حوزه سینما و تلویزیون، اشاره‌ای به یکی از سریال های این هنرمند کرد و گفت: «پوراحمد با سریال «آخرین ستاره شب» در دهه ۷۰ اولین کسی بود که مساله ایدز را در تلویزیون مطرح کرد و این کار بزرگی بود.»

جهانبخش سلطانی، بازیگر سینما و تلوییزیون هم گفت: «پوراحمد علاوه بر وارستگی و مهربانی، در همه حال کمک‌رسان دیگران بود.»

در ادامه مراسم، سیروس الوند، کارگردان سینما در سخنانی کوتاه تاکید کرد کیومرث پوراحمد، بزرگ‌ترین اثر منوچهر پوراحمد است.

داود نماینده، گوینده و دوبلور سینما و تلویزیون نیز از یاری‌رسانی و کمک‌های بی‌منت و بی‌تظاهر منوچهر پوراحمد به دیگران گفت.

اکبر عبدی دیگر سخنران این مراسم بود که علاوه بر ذکر خصوصیات فردی منوچهر پوراحمد، با اشاره به حضور این بازیگر در فیلم‌های سینما تاکید کرد نقش‌های منفی فیلم‌های قدیم، در واقعیت زندگی نقش‌های مثبت بودند.

کیومرث پوراحمد، کارگردان سینما آخرین سخنرانی بود که پشت تریبون رفت و گفت: «حضور من در عرصه سینما مدیون منوچهر است؛ او بود که بذر کارهای هنری را در خانواده ما کاشت.»

منوچهر پوراحمد پس از تحمل دوره‌ای بیماری ریوی، روز جمعه ۲۹ دی بر اثر سکته قلبی درگذشت.