از کشف راز حضور حمید بقایی با زنبیل در دادگاه تا اجاره اتاق مرحوم استیو جابز برای تهیه کلیپ اسپرت عروسی! / علی زراندوز

حمید بقایی پس از ۴۰ سال حضور در دادگاه‌های مختلف در جمع خبرنگاران حاضر شد و از راز و رمز وسایلی که دفاعیاتش را در این سال‌ها در آن‌ها حمل می‌کرد، پرده برداشت. وی در پاسخ خبرنگاران گفت: «آن سالی که با زنبیل قرمز به دادگاه رفتم، دلیلش این بود که بعدش باید می‌رفتم از غرفه‌های میوه و تره بار نزدیک دادگاه برای منزل خرید کنم… چون همان‌طور که در جریان هستید وسع ما به خرید از مغازه‌های میوه فروشی قد نمی‌دهد!». در این هنگام یکی از خبرنگاران پرسید: «آن دفعه‌ای که دفاعیات‌تان را در کالسکه بچه به دادگاه بردید چی؟ بعدش می‌خواستید بروید مهد کودک دنبال نوه‌تان؟!» که ایشان پاسخ داد: «نخیر… آن دفعه می‌خواستم بگویم نوشتن دفاعیه برای این جور اتهام‌ها برای ما بچه بازیه!» خبرنگار دیگری پرسید: «آن دفعه که با وانت هندوانه فروشی در دادگاه حاضر شدید چی؟» و پاسخ شنید: «اون دفعه واقعا هدف خاصی نداشتم… موقع گرفتن تاکسی برای رسیدن به دادگاه یکی از هوادارن ما را کنار خیابان دید و ما و دفاعیات‌مان را ریخت عقب وانت روی هندوانه‌ها و مجانی به مقصد رساند! تازه در طول مسیر هم این‌قدر با بلندگویش از پاک دستی این جانب و همکارانم تعریف کرد که وقتی رسیدیم، بنده توی رودربایستی موندم و تمام هندوانه‌هایش را خریدم! از کجا معلوم، شاید تخمه‌های این هندوانه‌ها را برای اینکه در دادگاه بعدی سرمان گرم باشد، بو دادیم و ریختیم توی جیب‌مان».

مدیر عامل شرکت اپل اعلام کرد از امروز تا ۶ ماه آینده شرکت اپل هیچ‌کدام از تولیداتش را برای فروش راهی بازارهای جهانی نخواهد کرد! نامبرده در میان بهت و حیرت خبرنگاران، دلیل این رخ داد غیرمنتظره را پیش خرید کردن محصولات این شرکت تا ۶ ماه آینده توسط یک شاهزاده ثروتمند عرب عنوان کرد و گفت: «ایشان به سلامتی قرار است به‌زودی ازدواج کنند و قرار است محصولات ما در مراسم حنابندان، عقد، عروسی، پاتختی، پاگشای فامیل درجه یک و ماهگردهای ازدواج ایشان توزیع شود… در ضمن تعداد زیادی هم قاب خالی گوشی اپل سفارش دادند تا بتوانند آن‌ها را به جای نقل و نبات، بریزند سر عروس و داماد!» در ادامه مدیر عامل شرکت اپل شایعه تزیین ماشین عروس این شاهزاده عرب با ۲۳۰ عدد گوشی اپل ۱۸ را تایید کرد و گفت: «اینکه چیزی نیست… تازه این مشتری ارزشمند ما، دفتر شخص مرحوم استیو جابز را هم با رقم بالایی به مدت یک هفته از ما اجاره کرده تا کلیپ‌های اسپرت عروسی‌شان در آنجا ساخته شود».

عضو کمیته بررسی مدارک تحصیلی اعلام کرد مدرک تحصیلی تمامی نزدیکان رییس‌جمهور روحانی بررسی و نکات مبهم زیر از آن‌ها استخراج شده که امیدواریم این عزیزان هر چه سریع‌تر نسبت به رفع این نکات مبهم اقدام کنند. مثلا یکی از نزدیکان رییس‌جمهور وقتی در کلاس دوم ابتدایی درس می‌خوانده، در دیکته‌اش دو تا غلط داشته ولی معلم به او ۲۰ داده و زیرش هم نوشته: «بیشتر دقت کن گلم!» یکی دیگر از نزدیکان رییس‌جمهور هم در کلاس سوم ابتدایی در برگه امتحان علومش در پاسخ این سوال که: «کدام حشرات در روز ممکن است انسان‌ها را نیش بزنند؟» نوشته: «پشه و زنبور!» در حالی‌که همه می‌دانند پشه‌ها فقط شب‌ها بیرون می‌آیند و هنوز کسی نمی‌داند آن‌ها روزها کجا می‌روند! در مورد یکی دیگر از نزدیکان رییس‌جمهور هم مشاهده شده نمره تربیت بدنی ایشان در تمام طول تحصیل ۲۰ بوده ولی در آلبوم عکس‌های دوران تحصیل ایشان، حتی یک عکس هم با شورت ورزشی مشاهده نشده و نامبرده همه‌اش دم بوفه خوراکی‌های مدرسه در حال خوردن ساندویچ کالباس و کوکوسبزی در عکس‌ها مشاهده می‌شود!