استان غازی‌عنتپ ترکیه امسال قصد رکوردشکنی در زمینه صادرات را دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماستان غازی‌عینتپ ترکیه با جبران خسارات وارده در چارچوب محدودیت‌های کرونایی به سمت شکست رکورد جدید صادراتی برای سال ۲۰۲۰ پیش می‌رود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، استان غازی‌عینتپ که به عنوان مرکز تجاری و صنعتی منطقه آناتولی جنوب شرقی به شمار ‌می‌رود، علاوه بر جبران خسارات وارده در چارچوب محدودیت‌های کرونایی برای شکست رکورد جدید صادراتی تا پایان سال جاری آمادگی می‌شود.

حجم صادرات غازی‌عینتپ در ماه اکتبر با ۱۳.۹ درصد افزایش در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ۸۰۱ میلیون و ۳۹۳ هزار دلار رسید. میزان مذکور در ۱۰ ماه نخست امسال به ۶ میلیارد و ۳۴۲ میلیون و ۵۸۸ هزار دلار رسیده و این استان بار دیگر در صدر فهرست استان‌های عمده صادرکننده منطقه آناتولی جنوب شرقی قرار گرفت.

مقدار کشش برق در منطقه صنعتی غازی‌عینتپ در ماه اکتبر جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲.۷ درصد بیشتر شده و به ۵۰۸ میلیون و ۳۱۱ هزار کیلووات ساعت، بالاترین مقدار مصرف برق در طول تاریخ این منطقه رسید.

عدنان اونوردی، رئیس منطقه صنعتی غازی‌عینتپ در گفت‌وکو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد که این استان در ردیف پنجم فهرست استان‌های عمده صادرکننده ترکیه در ماه اکتبر و ۱۰ ماه اول امسال قرار دارد.

وی افزود: با همه‌گیری کرونا و تمام مشکلات مبارزه موفق و افتخارآمیز انجام می‌دهیم. حجم صادرات ما معمولا در سه ماهه پایان سال بیشتر افزایش می‌یابد. معتقدم حجم صادرات غازی‌عینتپ در ماه دسامبر رکورد خواهد شکست.