استعفای صادق لاریجانی از شورای نگهبان

شنیده ها

براساس شنیده ها، صادق لاریجانی قصد دارد از شورای نگهبان استعفاء دهد.

دلیل اصلی استعفای صادق لاریجانی از عضویت در شورای نگهبان ، گویا رد صلاحیت برادرش علی لاریجانی برای انتخابات ریاست جمهوری اخیر بوده است.

صادق لاریجانی پس از رد صلاحیت برادرش نوشته بود : از اولین حضور این‌جانب در شورای‌نگهبان در سال ۱۳۸۰، قریب به بیست سال می‌گذرد. در تمام این مدت، از شورای نگهبان دفاع کرده‌ام، حتی در سال‌هایی که در قوه قضاییه بودم؛ اما هیچ گاه تصمیمات شورا را تا این حد غیر قابل دفاع نیافته‌ام؛ چه در تأیید صلاحیت‌ها و چه در عدم احراز صلاحیت‌ها

وی در ادامه نوشته بود : سبب این نابسامانی‌ها تا حد زیادی، دخالت‌های فزاینده دستگاه‌های امنیتی از طریق گزارش‌های خلاف واقع، در تصمیم سازی برای شورای نگهبان است؛ به ویژه اگر عضو مسئولی که باید گزارش‌های محققانه به شورا ارائه کند خود، عامدانه چیزی بر آن بیفزاید! چنان که از وزارت اطلاعات با قاطعیت تمام مطلبی نقل می‌کنند، حال آنکه با پرسش از معاونت مربوطه در وزارت اطلاعات به صراحت این مطلب تکذیب می‌شود.

صادق لاریجانی تاکید کرده بود : گلایه بنده از سر دغدغه‌ای است برای حفظ شأن و اعتبار شورای نگهبان.

وی در ادامه نوشته بود : این فقیر وقتی با چنین وضعیتی مواجه شدم و استدلال‌هایم را بی‌تأثیر یافتم، این کلام حق متعال را بر همکاران عزیزم در شورا تلاوت کردم: «یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله و لتنظر نفس ما قدمت لغد و اتقوا الله ان الله خبیر بما تعملون».

صادق لاریجانی نوشته خود را این گونه به پایان برده بود: در میانه این زمانه غریب و رفتارهای عجیب به خدا پناه می‌بریم و به محضر او عرضه می‌داریم؛اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون.

لازم به ذکر است که صادق لاریجانی ، اعتبارنامه ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی ره به عنوان یکی از اعضای شورای نگهبان امضا نکرده بود.