استقبال گسترده از نمایشگاه گردشگری وان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، علاقمندان به گردشگری استقبال بالایی را از “نمایشگاه بین المللی توریسم و گردشگری آناتولی شرقی” وان به عمل آورده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ، دهمین “نمایشگاه بین المللی توریسم و گردشگری آناتولی شرقی” که در شهر وان برگزار می‌شود با استقبال زیاد بازدید کنندگان روبه رو شده و در عرض ۳ روز ۵۱ هزار و ۸۳۵ تن از آن دیدن کرده‌اند.

در این نمایشگاه که یکی از مهمترین نمایشگاهای ترکیه در این بخش است، نمایندگانی از کشورهای آذربایجان، گرجستان، ایران و عراق شرکت کرده اند.

نجدت تقوا، رئیس اتاق تجارت و صنایع وان در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی با اشاره به اینکه فعالیت های لازم برای معرفی هر چه بیشتر شهر گردشگری وان، از ده سال پیش آغاز شده است، اظهار داشت: در ابتدای کار این نمایشگاه در وسعت کمتری انجام می شد اما اکنون به یک نمایشگاه بین المللی تبدیل شده است. توجه به شرق و کشف بازارهای جدید، به بخش گردشگری وان سرعت بخشید.

❮❯

وی همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته یک میلیون ایرانی از دروازه مرزی وان وارد ترکیه شده اند، افزود: هدف گزاری ما برای سال آینده جذب یک میلیون و پانصد هزار توریست است. استقبال بیش از ۳۰۰ نماینده شرکت‌های گردشگری نیز نشانگر رشد این بخش است.

تقوا با بیان اینکه وان اکنون به شهر مرکزی در منطقه تبدیل شده است، تصریح کرد: رونق وان به معنای رونق کشور است. تلاش می کنیم که این نمایشگاه را در سال آینده با مشارکت کشورهای مانند چین، ژاپن و مالزی غنی تر کنیم. یکی از اهداف ما برگزاری یک نمایشگاه بین المللی گردشگری با حضور ۲۰ کشور است.