اسرائیل: احیای برجام پیش از روی کار آمدن دولت رئیسی حاصل نمی‌شود/ وزیر خارجه اسرائیل: رئیسی به جاه‌طلبی‌‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی متعهد است/ «جلاد تهران» است یک افراطی و مسئول کشتار هزاران ایرانی است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_به گزارش شبکه ۱۲ اسرائیل، برآورد مقام‌های اسرائیلی این است که توافق برای احیای برجام تا پیش از روی کار آمدن ابراهیم رییسی در مردادماه امضا نمی‌شود و مقام‌های امنیتی این کشور معتقدند که ابراهیم رییسی در ارتباط با سیاست خارجی و برنامه هسته‌ای، دیدگاه‌های علی خامنه‌ای را پیاده خواهد کرد.

یک مقام ارشد امنیتی اسرائیل که نامش ذکر نشد، به شبکه ۱۲ اسرائیل، گفته است که [با انتخاب رییسی] اکنون دیگر هیچ انتخابی به غیر از طراحی حمله به مراکز هسته‌ای ایران باقی نمانده است.

همچنین یائیر لاپید، وزیر خارجه جدید اسرائیل در واکنش به انتخاب ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور آینده جمهوری اسلامی ایران در توییتی نوشت که ابراهیم رئیسی که معروف به «جلاد تهران» است یک افراطی و مسئول کشتار هزاران ایرانی است.

لاپید اضافه کرده که ابراهیم رئیسی به جاه‌طلبی‌های هسته‌ای رژیم ایران و کارزار تروریسم جهانی متعهد است.

وزیر خارجه اسرائیل در ادامه توییت خود نوشته که انتخاب رئیسی باید عزم جدیدی را برای توقف برنامه‌های هسته‌ای ایران ایجاد کند و به جاه‌طلبی‌های مخرب منطقه‌ای این رژیم پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز وزارت خارجه اسرائیل نیز روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که انتخاب رئیسی باید «باعث نگرانی شدید جامعه جهانی شود.»

جمهوری اسلامی ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و مقام‌های ارشد آن بارها اسرائیل را تهدید به نابودی کرده‌اند. اسرائیل برنامه هسته‌ای ایران، و همچنین برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران، را تهدید جدی علیه خود می‌بیند.