«اسفند بدون رأی»: چهار حزب و سازمان سیاسی خواستار تحریم انتخابات شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامانتخابات یازدهمین دوره مجلس و میان‌دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری قرار است ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار شود

در ادامه دعوت فعالان و گروه‌های سیاسی ایران به تحریم حضور در انتخابات اسفندماه، چهار حزب و سازمان سیاسی روز شنبه با ابراز حمایت از «اسفند بدون رأی»، خواستار عدم مشارکت مردم در انتخابات مجلس شدند.

این چهار گروه روز شنبه، ۱۹ بهمن، با انتشار بیانیه‌ای مشترک ضمن دعوت مردم ایران به «تحریم انتخابات فرمایشی»، آن را «فرصتی مناسب برای پیوند زدن امتناع از صندوق رأی با اعتراضات خیابانی آبان و دی» عنوان کردند.

اتحاد جمهوری‌خواهان ایران، حزب چپ ایران (فدائیان خلق)، سازمان های جبهه ملی ایران در خارج از کشور، و همبستگی جمهوری خواهان ایران چهار حزب و سازمان سیاسی هستند که در این بیانیه مشترک که به دست رادیوفردا رسید اعلام کرده‌اند «هرگونه شرکت در انتخابات فرمایشی، حتی در حد رأی سفید اعتراضی نیز به عنوان تائید رژیم محسوب می‌شود».

امضاکنندگان این بیانیه با اشاره به این‌ که «علی خامنه ای، سپاه و اصولگرایان تصمیم گرفته اند که اکثریت قاطع مجلس را قبضه و آن را یکدست کنند» افزوده‌اند: «این تصمیم در شرایطی گرفته شده که کشور در وضعیت بن بست قرار گرفته و با بحران‌های همه‌جانبه روبه‌روست.»

این چهار حزب و سازمان سیاسی همچنین با اشاره به اعتراضات مردمی در دی ۹۶ و آبان ۹۸ که به کشته شدن صدها معترض انجامید و نیز سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی توسط سپاه نوشته‌اند: «جمهوری اسلامی تلاش می کند با تبلیغات گسترده مردم را به پای صندوق های رأی بکشاند تا مشروعیت فروریخته خود را احیا کند و مدعی شود مردم بار دیگر با حکومت بیعت کرده‌اند.»

امضاکنندگان این بیانیه عنوان کارزار خود را «اسفند بدون رأی» گذاشته‌اند.

پیش از این نیز ۱۶۴ فعال سیاسی و مدنی، با انتشار بیانیه و زیر عنوان «اسفند بدون رأی»، از شهروندان ایرانی خواسته بودند با «نافرمانی مدنی» و عدم شرکت در انتخابات اسفندماه، «از حقوق شهروندی خود دفاع کنند».

در مقابل با نزدیک شدن به زمان انتخابات یازدهمین دور مجلس، تلاش مقام‌های جمهوری اسلامی نیز برای ترغیب مردم به شرکت در این انتخابات ادامه دارد. هفته گذشته نیز از رهبر تا مقام‌های دولت خواستار «مشارکت حداکثری» مردم در انتخابات شدند.

رهبر جمهوری اسلامی حتی تا آنجا پیش رفت که گفت: «ممکن است کسی از بنده خوشش نیاید، اما اگر ایران را دوست دارد، باید به پای صندوق رأی بیاید.»

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان‌دوره‌ای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری قرار است همزمان روز دوم اسفند امسال برگزار شود.

1 دیدگاه برای ««اسفند بدون رأی»: چهار حزب و سازمان سیاسی خواستار تحریم انتخابات شدند»

 • بهمن ۱۹, ۱۳۹۸ در t ۱۱:۳۲ ب٫ظ
  Permalink

  Mullahs lobbyists in Washington, Berlin, and London who were wearing Pro-Russian Marxist mask to hide have changed to new Mask which is Maoist Pro-Nikkhah who was a terrorist who wanted to terror Shah. Chalengi , Nourizadeh, and Homayun have chosen this new mask and brought Dr. Khazali who supported terrorist Qasim soleymani, in their TV to fool Iranians to participate in election . while they censor Bani Sadr who had 11.5 Million votes and Mullahs plus all Pro-Russian Marxists had a different candidate Hassan Habibi. Boghrat who used to be a Terrorist Marxist during Shah is hidding in Kayhan London and attacks Bani Sadr while promotes Pro-Russian Marxist there
  زمانی بازرگان گفته بود که رهبر انقلاب ۵۷ نه خمینی که شخص اعلی حضرت بود . اکنون ۴۱ سال بعد رژیم و اپوزیسیون ان در همان وضعیت قرار دارند با این تفاوت که این بار جای رهبر رژیم با اپوزیسیون بی رهبر عوض شده . اپوزیسیون بی سر باید از خامنه ای تشکر کند ، که او به انها و توهمات ۴۱ ساله انها خاتمه داد ، وگرنه معلوم نبود این اپوزیسیون تا کجا می خواست به دست بوس خامنه ای برود و در بازی مسخره او به عنوان انتخابات شرکت کند . و مردم را به بازی بد و بدتر او فراخواند .
  خامنه ای که هر بار با حذف دیگران ( دگر اندیشان )، حتی کاسه لیسان ملی مذهبی ، نزدیکان رفسنجانی وخاتمی و موسوی و … به اینها هشدار می داد که در رژیم او هیچ جایی برای هیچ احدی که اندکی زاویه با او و سیاست های روس محور او ، داشته باشد نیست ، و بعد جلوی انها چند تا از مزدوران دو چهره خودش ( روحانی ، ظریف ، مطهری ، …..) را می گذاشت ، که مثلا انها بتوانند تمرین دموکراسی دینی ( اسلام بعثی روسی ) بکنند ، و خود خرشان را فریب دهند که به کسی که از رهبر دورتر !!! بود رای داده اند . بعد هم این فرد دور از رهبر ! سر بزنگاه ها میرفت دم دستشویی رهبر می ایستاد تا وقتی او با حکم ثانویه از پوتین می امد بیرون ، اینها دستمال به دستش بدهند ، خودش را تر و خشک کند. مخالفت این مزدوران اصلی رژیم بعثی روسی اسلامی ( یعنی رفسنجانی ، موسوی ، کروبی ، ناطق ، تاجزاده ، نبوی ، عبدی ، خوئینی ها ، خاتمی ، …..) هم در حد اینکه آقا ناراحت و عصبانی نشود و در مورد مسائل پیش پا افتاده بود ، نه حذف ولایت فقیه ، یا مخالفت با الت دست روسیه شدن در سوریه ویمن و عراق ، یا مخالفت با امریکا ستیزی به سبک تروریستی روسی قاسم و دیگران ، یا مخالفت با دخالت تروریستی ملاها در منطقه و جهان ، یا مخالفت با فروش کشور به روسیه ، یا جایگزینی مذاکره و معامله با رؤسای جمهور امریکا و اروپا ، به جای اصرار بیهوده بر پرده پوشی و انکار و دنبال بمب اتم رفتن و موشک ساختن و گروه تروریستی ساختن برای بر اندازی اسرائیل و اخراج امریکا از منطقه به نفع روسیه ، و اتش زدن به فروش نفت و گاز به قیمت فقیر کردن مردم و کشتن انها . انهم برای چی ؟ برای کی ؟ برای اینکه روسیه بتواند نفت و گاز را در غیاب اینها و هم پالکی هاشان در سوریه و عراق و ونزوئلا و ژاندرام روسی حفتر در لیبی ، گران بفروشد ، تا دچار بحران نشود . یعنی ملاها و هم پالکی هاشان تیر بلای اعتراضات و فقر و سرکوب مردم را به جان خریدند ، تا پوتین سر پا بماند .
  خامنه ای امروز در جای رهبر اپوزیسیون نشست و این دوچهره ها را هم حذف کرد که این گروهک های اپوزیسیون روس محور آمریکا ستیز ، و احمقهای ملی مذهبی و سبز و اصلاح طلب روسی و امریکا ستیز ، به بهانه وجود کثافت و خیانت کار انها ، میرفتند با دل و جان به قاتلین ، ابزارهای سرکوب ، دروغ گویان مفتضح رژیم ، به نام اعتدال و اصلاح و سبز و …. رای می دادند ، و مردم بی چاره را فریب می دادند که اگر به اینها رای دهید یعنی با خامنه ای و یزدی و رئیسی و طائب و مصباح و … مخالفت کرده اید . اگراینها بیایند ، حجاب اختیاری می شود ، نظارت استُصوابی برچیده می شود ، زنان وزیر می گردند ، کسی دیگر به جوانان گیر نمی دهد برای زلف مو و استین کوتاه و موزیک در داخل ماشین و دوست دختر و پسر و با آمریک صلح می شود، تحریم ها میروند ، …… اما همینکه همین ها امدند ، از هیچ کدام انها که خبری نشد هیچ ، جوانان را کشتند ، زنان را از معاونت هم حذف کردند ، تا مرز درگیری اتمی با امریکا پیش رفتند ، بدترین تحریم ها را اوردند چون مثل سپاه و خامنه ای و بدتر از احمدی نژاد و بعیدی و … فحاشی کردند و رجز خوانی ، هواپیمای مسافربری را هم که جوانان دو تابعیتی ( دشمن خونی نظام به تشخیص حزب توده که هر کسی در غرب درس بخواند جاسوس امریکا می شود ) در ان بودند با موشک روسی زدند و گفتند ما خبر نداشتیم . بعد معلوم شد که اینها یا پیش از خامنه ای می دانستند یا همزمان با او، چون خلبان اسمان به انها گفته بود . همان شب !
  جالبتر اینکه مزدوران فرامرزی ملاهای روسی رفته اند دنبال نسل جدیدی از مزدوران دو چهره ملاها ، مثل خزئلی را اورده اند در رسانه هایی که ادعای سلطنت طلبی دارند ، برای قاهره مسافر کشی میکنند ، یا از پرویز نیک خواه تروریست مائوئیست کنفدراسیون زمان شاه ، که به روی شاه اسلحه کشید ، قهرمان گفت و گوی تمدنها می سازند ( لابد دیگر نقاب توده ای ، فدایی ، مارکسیست روسی بد جوری تابلو شده اینها هوس زیر و ابروی مائوئیستی کرده اند برای استتار تا کسی نداند که اینها در لندن و واشنگتن برای ملاهای روسی کار میکنند ) .
  انقلاب مردم ایران که عنقریب اتفاق خواهدافتاد ، به همان اندازه که بازرگان مدیون شاه بود نه خمینی ، مدیون خامنه ای خواهد شد ، چون اگر نبود این دیکتاتوری رک و مستقیم و بدون پرده پوشی خامنه ای ، شاید به این زودیها مردم نمی توانستند از این افتاب پرستان روسی ( اصلاح طلب ، سبز ، ملی مذهبی ، گوادلوپیست ، دموکرات خلقی ، بعثی ، کمونیستی هزار چهره ) خلاص شوند . تا سقوط دیکتاتوری روسی خامنه ای ، فقط یک شرکت نکردن دسته جمعی در انتصابات روبرو ، فاصله است . ترامپ مدد ! یک گوادلوپ واقعی نیاز داریم و یک ملتی که بیاید به خیابان ، رهبر مهبر هم نمی خواهیم . خودش پیداش میشه ، حالا از کویت باشه یا از پاریس ، یا از واشینگتن ، چه فرقی میکنه ؟ فقط از مسکو نیاد ، یا قبلا با قطار و هواپیما او را از مسکو نیاورده باشند به غرب، همین .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.