اشراف اطلاعاتی و حفاظتی اسرائیل و آمریکا در اعماق حساس ترین نهادهای امنیتی و حفاظتی ایران

✍️سید احمد شمس

چند سال قبل مشخص شد رئیس میز اسرائیل وزارت اطلاعات و رئیس میز اسرائیل سازمان اطلاعات سپاه جاسوس اسرائیل هستند.

چند روز قبل ابومحمد مصری یکی از سران شبکه القاعده به همراه بیوه پسر اسامه بن‌لادن به سفارش آمریکا و به دست مأموران اسرائیلی در تهران به قتل رسیدند.

چند دانشمند هسته ای طی سال های اخیر به دفعات توسط عوامل اسرائیل در داخل خاک ایران ترور شدند.

چند سال قبل ادعا شد برخی از مداحان تندرو متمایل به بیت رهبری جاسوس اسرائیل بوده اند.

بارها و بارها طی یکی دو دهه اخیر شاهد این گونه اخبار بودیم و هم چنان هم ادامه دارد.

محسن اراکی نماینده مجلس خبرگان چندی قبل گفت : بر اساس خبر قطعی می‌گویم، آمریکا و اسرائیل در حوزه سرباز دارند.

و حال ، ترور دکتر محسن فخری زاده حکایت از نفوذ اسرائیل در درون سیستم امنیتی و حتی عمق لایه های حفاظتی شخصیت ها دارد.

برای کسی مثل فخری زاده که دو سال قبل نتانیاهو علنا او را تهدید می کند ، و در مقابل دوربین ها به دنیا اعلام می کند نام فخری زاده را به یاد داشته باشید ؛ بدون شک بالاترین سطح حفاظتی در نظر گرفته شده بود.

قطعا وقتی این فرد با این سطح از حفاظت اگر بخواهد جایی برود ، چند تیم قوی حفاظتی قبل از او محلی که او می خواهد به آن جا برود را چک می کند ؛ و چند تیم قوی حفاظتی هم پشت سر او حرکت می کنند تا کاملا او را تحت نظر داشته و کاملا حفاظت نمایند.

ترور فردی با این خصوصیات یعنی :

نفوذ اسرائیل در اعماق سیستم امنیتی و درون لایه های حفاظتی.

یعنی اسرائیل توانسته در حساس ترین لایه های امنیتی و برنامه ریز و اجرایی حفاظت شخصیت ها نفوذ کند و آن ها را بخرد.

ترور محسن فخری زاده یعنی در سطح حتی بالاترین شخصیت های نظام نیز ، اگر آمریکا و اسرائیل اراده کنند می توانند آن ها را ترور کنند.

حال جالب اینجاست که دست اندرکاران نهادهای امنیتی ایران به جای جستجو در میان خود و یافتن دشمن از درون ، فعالان سیاسی اجتماعی حقوق بشری و محیط زیست و بعضا چهره های علمی ایرانی مقیم خارج از کشور را با اتهام و برچسب ارتباط با بیگانگان و سرویس های جاسوسی برای اهداف سیاسی خود مورد هجمه و آزار و اذیت قرار داده و بعضا گرفتار بازداشت های طولانی مدت می نمایند.

اینجاست که به سازمان های اطلاعاتی توصیه می شود از راهی که مدت هاست گم کرده اند باز گردند و برای یافتن جاسوس و نفوذی به جای نگاه به دیگران ، کمی به درون خود توجهی بکنند.

چه بسا دستگیری فعالان سیاسی اجتماعی حقوق بشری و محیط زیست و چهره های علمی ایرانی مقیم خارج از کشور ، خود جزئی از نقشه های دیکته شده سازمان های جاسوسی اسرائیل و آمریکا به عوامل نفوذی درون سیستم امنیتی باشد ، و شاید حتی مورد اعتمادترین همکاران شما که به اسم دفاع از نظام و انقلاب دست به این گونه اقدامات می زنند، در حقیقت جاسوس اسرائیل و آمریکا باشند.

وقتی اشراف اطلاعاتی فقط در سرکوب مردم بی پناه و پرونده سازی برای بی گناهان کاربرد دارد، جای جای ایران هم می شود حیاط خلوت اسرائیل! هر لحظه اراده می کند می آید، میزند و می رود. تا این نادانی‌ها هست، به نفوذی‌ هم نیاز ندارند!

پس اگر زورتان به سرویس های جاسوسی اسرائیل و آمریکا نمی رسد به بیگناهان برچسب جاسوس نزنید تا ضعف ها و کم کاری هایتان را توجیه نکنید و آن گاه که مقام های بالاتر از شما بازخواست کردند که پس شما در برابر این همه بودجه عظیم امنیتی چه می کنید ، صرفا برای فرار از خالی بودن دست هایتان و بیکاری پرسنلتان و ضعف مفرط اطلاعاتی تان ، لطفا برای بیگناهان یا کسانی که از آن ها عقده و کینه به دل دارید ، به دروغ پرونده سازی نکنید و آن ها را با اتهام های واهی به این سرویس جاسوسی یا آن دستگاه اطلاعاتی بیگانه وصل نکنید.