اشرف بروجردی:خاتمی می‌تواند فصل‌الخطاب اصلاح‌طلبان و اصولگرایان باشد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ یک چهره اصلاح‌طلب گفت: هیچ‌کس حتی رقیبان به چهره‌ای مثل خاتمی نقد جدی ندارند و هیچ‌کس نمی‌تواند حتی یک نقطه ضعف آشکاری در او پیدا و به آن تکیه کند. او می‌تواند فصل‌الخطاب اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در عرصه سیاست به عنوان زمامدار خوب باشد.

یک چهره اصلاح‌طلب گفت: خاتمی می‌تواند فصل‌الخطاب اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در عرصه سیاست به عنوان زمامدار خوب باشد.

«اشرف بروجردی»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در پاسخ به این سوال که در این شرایط، کشور به چه شخصیتی و با چه ویژگی‌هایی، نیاز دارد گفت: حضور نخبگان در زمامداری یک اصل خوب و مناسب است، هر اندازه افراد از درجه نخبگی بالاتری برخوردار باشند و در جامعه مقبولیت بیشتری داشته باشند، نقش موثرتری در توسعه کشور خواهند داشت و به خوبی می‌توانند، نقش خود را ایفا کنند.

این چهره اصلاح‌‎طلب افزود: در مقابل به موازات کاهش میزان نخبگی مدعیان ریاست جمهوری، مردم نسبت به حضور در انتخابات دلسرد می‌شوند و مشارکت جمعی نخواهد بود. در این شرایط افراد سعی می‌کنند نسبت به انتخابات بی‌تفاوت باشند در نتیجه کسی باید در این مقطع زمانی وارد انتخابات شود که بتواند آراء بیشتری را به خود، اختصاص دهد.

بروجردی در توضیح اینکه تکرار چهره‌هایی مانند خاتمی می‌تواند، دلسردی مردم نسبت به انتخابات را از بین ببرد و با آوردن آنها به پای صندوق‌های رأی بیشترین رأی را جذب کند؟ تصریح کرد: در حقیقت افراد نخبه می‌توانند آراء بیشتری به خود اختصاص دهند، چهره‌ای مثل خاتمی هیچ‌کس حتی رقیبان، نقد جدی نسبت به او ندارند و هیچ‌کس نمی‌تواند حتی یک نقطه ضعف آشکاری در او پیدا و به آن تکیه کند. او می‌تواند فصل‌الخطاب اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در عرصه سیاست به عنوان زمامدار خوب باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: در واقع خاتمی می‌تواند کار را پیش ببرد و کشور را به سرانجام برساند. بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که یک اقتصاددان برجسته یا یک چهره فرهنگی شناخته‌شده می‌تواند کشور را نجات دهد، کسی باید باشد که وفاق مردم را به همراه خود داشته باشد. از طرف دیگر با توجه به اینکه ساختار نظام سیاسی ایران با ساختار نظام سیاسی سایر کشورها در سطح دنیا تفاوت دارد، در بحث انتخابات باید یک اجماع کلی فراهم شود. به عبارت دیگر اگر قرار باشد شورای نگهبان چهره‌های شاخص و مورد اعتماد مردم را ردصلاحیت کند، ناامیدی در سطح جامعه توسعه می‌یابد.

بروجردی در پایان یادآور شد: کسانی که مردم نسبت به آنها اقبال دارند تا حد قابل توجهی می‌توانند سرمایه اجتماعی را افزایش دهند و در انتخاب برتر و اثربخش در جامعه، موثر باشند.

One thought on “اشرف بروجردی:خاتمی می‌تواند فصل‌الخطاب اصلاح‌طلبان و اصولگرایان باشد

  • شهریور ۱۳, ۱۳۹۹ در t ۷:۰۷ ق٫ظ
    Permalink

    حاج خانم بروجردی سالهاست در سیاست است متاسفانه قانون اساسی نخوانده . هر شخصی نمی تواند حتی با مشروعیت بالای فرضی فصالهطاب باشد . پس ولایت فقیه چه اصلی در قانون اساسی است ؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.