اشعار ضیاء موحد منتشر شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامضیاء موحد از انتشار مجموعه شعرهای نو خود که آغاز سرایش آن‌ها به دهه ۴۰ برمی‌گردد، در یک کتاب خبر داد.

به گزارش ایران آرت، این شاعر و پژوهشگر ادبی با اعلام این خبر به ایسنا گفت: شش دفتر شعر داشتم و شعرهای دیگری هم متفرق بودند که البته نتوانستم همه آن‌ها را جمع‌آوری کنم اما تا جای ممکن این کار را انجام دادم.

او با بیان این‌که این مجموعه توسط انتشارات نیلوفر منتشر خواهد شد، افزود: شعرهای این مجموعه به ترتیب تاریخ مرتب شده‌اند تا سیر تحول کارم برای کسی که می‌خواهد تحقیقی انجام دهد، نشان داده شود.

به گفته ضیاء موحد آغاز سرایش شعرهای این مجموعه به حدود سال ۱۳۴۶، زمانی که او سرودن شعر نو را آغاز کرده، برمی‌گردد.

این شاعر می‌گوید که تا پیش از این زمان (حدود سال ۱۳۴۶) شعر کلاسیک می‌سروده که آن‌ها را از این مجموعه کنار گذاشته است.

ضیاء موحد در ۱۲ دی ۱۳۲۱ در اصفهان متولد شد. او علاوه‌بر فعالیت در زمینه شعر، ادبیات فارسی و ترجمه، استاد فلسفه و منطق نیز هست.

از آثار موحد در حوزه شعر به دفترهای «غراب‌های سفید»، «نردبان اندر بیابان»، «مشتی نور سرد»، «و جهان آبستن زاده شد» و کتاب «شعر و شناخت»، در حوزه فلسفه و منطق به «از ارسطو تا گودل: مقاله‌های فلسفی – منطقی»، «منطق موجهات»، «واژگان توصیفی منطق» و… و نیز در حوزه ترجمه به «منتقدان فرهنگ: از ماتیو آرنولد تا ریموند ویلیامز» نوشته لزلی جانسون می‌توان اشاره کرد.