اصرار بر حضور دو کاندیدای زن در لیست انتخاباتی مجلس

جمعیت زنان مشهد که یک تشکل اصلاح‌طلب است تلاش دارد که اصلاح‌طلبان را مجاب کند که در لیست کاندیداهای این شهر برای انتخابات مجلس نام دو زن گنجانده شود.

به گزارش نگام، مشهد دارای پنج نماینده در مجلس است که از ابتدای انقلاب تاکنون این کرسی‌ها در بیشتر اوقات به مردان اختصاص داشته ، اما در پاره‌ای از اوقات برخی از زنان هم توانسته‌اند تنها یک کرسی از پنج کرسی این شهر را در مجلس به دست آورند و در بسیاری از موارد از کسب همین کرسی هم بی‌بهره مانده‌اند .

حال در راستای حضور بیشتر زنان در عرصه‌های سیاسی اجتماعی و بالاتر رفتن سطح آگاهی و تحصیلات زنان و نیز دستیابی آن‌ها به جایگاه‌های مدیریتی ، که از مطالبات فعالان سیاسی اجتماعی زن هست ، اخیراً جمعیت زنان مشهد به‌عنوان یکی از گروه‌های اصلاح‌طلب خراسان بر حضور دو زن در لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش روی مجلس تأکید داشته و سعی دارد این خواسته مورد تائید کلیه گروه‌های اصلاح‌طلب در خراسان و حتی سراسر کشور قرار گیرد.

در حال حاضر از ۲۹۰ کرسی مجلس تنها ۹ کرسی به زنان اختصاص دارد و این نمایندگان زن نیز در اغلب مواقع منفعل بوده و اقدام درخور توجهی انجام نمی‌دهند.