اصلاحطلبان در سه راهی همتی، مهرعلیزاده و یا هیچکدام!

شنیده ها

شنیده‌ها حاکی از آن است که بنیاد باران برای اجماع روی همتی و مهرعلیزاده جلسه داشته اما به نتیجه نرسیده است.

از قرار که خاتمی نیز سخنان تندی را علیه وضع موجود و اصلاح‌طلبان و البته نامزدها‌یی که خواسته شده از آنها حمایت صورت بگیرد، مطرح کرده است، اما در نهایت تلویحا موافقت خود را با اینکه هر نتیجه‌ای در این محفل گرفته شود، می‌پذیرد و براساس تصمیم جمع، بیانیه می‌دهد و از یک نامزد حمایت می‌کند را اعلام کرده است.

اگرچه در ظاهر با این کار؛ یعنی حمایت اصلاح‌طلبان از کاندیدایی خاص در این انتخابات مخالف است. تلاش دو کاندیدا برای جلب‌نظر جریان اصلاح‌طلب البته به نحوی است که بسیاری معتقدند حمایت جریان اصلاح‌طلب از آنها با توجه به رای‌آور نبودن این کاندیداها و نیز عدم‌مشارکت بخش قابل‌توجهی از پایگاه‌های رای اصلاح‌طلبان در این انتخابات عملا یک خودزنی تمام‌عیار است.

با این حال از قرار نه این دو کاندیدا قصدکوتاه آمدن از تلاش‌شان و انصراف از نامزدی دارند و نه اصلاح‌طلبان می‌توانند به تصمیم واحدی برای عدم‌حمایت یا حمایت از آنها برسند.

همه این‌ها در حالی است که هر روز اتفاق جدیدی نیز به مجموعه اتفاقات و مشکلات این دو نامزد مستقل اضافه می‌شود؛ اتفاقاتی که نشان می‌دهد حتی به این دو نامزد نیز اجازه داده نمی‌شود که در رقابتی برابر با کاندیداهای اصولگرا دراین انتخابات شرکت داشته باشند .