اصلاح طلبی در ۲۰ هزار فرسنگ زیر دریا- باید به کسی رای داد که رئیس جمهور مردم باشد و بدنبال مطالبات مردم؛ نه یک مجری تر و تمیز! / یادداشت

✍️حسین جعفری

جناب ابطحی از ملاقات خاتمی و سید حسن با ظریف خبر داد که “در این جلسه آقایان خاتمی و خمینی استدلال‌ هایشان مبنی بر حضور آقای ظریف را آورده اند و ظریف هم دلایل و نظراتش درباره‌ی ثبت نام نکرد در انتخابات را عنوان کرده است. در پایان نظر آقای ظریف برای حضور مثبت نبوده است.”

در خصوص کاندیداتوری ظریف (که در جای خود بسیار محترم و تلاش هایش در به نتیجه رساندن دستورات نظام در برجام ارزشمند است اما بیش از آنکه ما از او تقدیر کنیم؛ باید نظام از او متشکر باشد)، نکاتی قابل ذکر است:

۱- ظریف حتی اگر در تهِ تهِ دریای قلبش به اصلاحات باور داشته باشد اما وقتی اپسیلونی از این ۲۰ هزار فرسنگ بالا می آید؛ یک‌ بوروکرات است بدون هیچ وابستگی جدی به اصلاحات و یا دوری معنادار از اقتدارگرایی!

۲- در موضع گیری مقام رهبری در خصوص ‌فایل صوتی اخیر ظریف روشن شد که ظریف و رهبری در این نکته کاملاً همدل و همراه و هم‌جهتند که ظریف منحصراً یک مجری خوب و حرفه ایی است و تمام تلاشش را می کند تا دستورات را بشکل تر و تمیزی انجام دهد و در واقع نوکر بادمجان نیست!

۳-و قتی خاتمی که لیدر اصلاحات است با آن همه کبکبه و دبدبه به تدارکچی بودن رضایت داد؛ وقتی سید حسن با آن همه انباشته حمایتی؛ نیامده به توصیه در گوشی تمکین کرد، این مجری که آخرین هنرش این است که تاسف اش را بابت فراهم کردن اسباب تکدر خاطر اعلام و رسماً خود و همگان را برای “اجرای بی‌کم و کاست منویات مقام معظم رهبری” فرا خوانده که تکلیفش روشن است!

واقع آن است کسی که حتی اختیار انتخاب نوع تراشیدن ریشش را هم ندارد و مطابق خوشآمد آقایان می تراشد، بی تردید به هنگام پیگیری اهداف و مطالبات اصلاح طلبی، با قلبی آکنده از اندوه؛ مطابق منویات ریشه خواهد زد! این‌ مجری تر و تمیز؛ فرقش با مجری های شلخته و کثیف این است که وقتی درحال آوردن کله و پاچه برای اقتدارگرایان است؛ به گونه ایی جهد می کند که ظرف و میز به هنگام سرو غذا؛ کثیف و آغشته به خونابه و چربی نشود و مویی لای درز غذا نرود و البته خودش نیز از پاچه میل نمی کند!

۴- نکته آخر اینکه آقایان اصلاح طلب!؛ “جریان اصلاح‌طلب فرسنگ‌ها از مردم عقب است”( محمد رضاخاتمی) و در انتخابات نمایشی ۹۸ علیرغم اینکه می دانستید مردم از استراتژی انتخاب بد و بدترتان ناامیدند (حتی اگر نگوییم متنفرند!) و بدلیل همین عملکرد منفعلانه و بی نتیجه تان است که شعار “اصلاح طلب اصولگرا دیگه تموم ماجرا” می دادند اما برخی از شما مردم را نادیده گرفتید؛ چون توهم کردید که مصلحت نمی فهمند و لذا لیست دادید و بعد از آن نیز تا همین امروز بجای نقد ارباب قدرت در صحنه آرایی و به صندلی نشاندن سرداران در مجلس مسما به انقلابی! بر مردم طعنه می زنید که مجلس فعلی نتیجه رای ندادن است. انگار بیسمارک و روسو و … در انبان کاندیداهای تان بود و مردم از روی شکم سیری رای ندادند!

امروز هم می گوییم؛ اگر خاتمی هم بیاید، حتی اگر میر حسین هم بیاید؛ برای رای دادن شرط داریم. اول باید بگویند برنامه ی شان برای نجات کشور چیست و سپس بفرمایید آیا چون خاتمی می خواهند به تدارکچی بودن راضی شده و مجری منویات شوند و یا چون ظریف؛ با افتخار بگویند که من مجری ام و مردم مقصرند چون اینگونه انتخاب کرده اند و فقط در ۲۰ هزارفرسنگ زیر اعماق قلبشان با آن مخالف باشند؟! پس اگر ظریف و امثال او را کاندیدای “ناسا” کنید، تردید نکنید رای نخواهیم داد زیرا انتخاب ما چیز دیگری است!