اصولگرایان در قصرِ قدرت، تنها می‌خوابند؟ / انتخابات به دور دوم می‌کشد؛ اما مطلقاً اصولگرایانه؟

شنیده ها

اصولگرایان هیچ رغبتی به آن ندارند که اصلاح‌طلبان را در قدرت سهیم کنند و پیام مثبت از سوی آنان ارسال نمی‌شود. شیوه مدیریت احمد جنتی در شورای نگهبان هم مشخص است و تغییر رویه‌ای احساس نمی‌شود.

اگر این وضعیت ادامه یابد، با دولتی یک‌دست روبرو خواهیم شد که نتیجه عملکرد غیرتعاملی دولت فعلی خواهد بود. رئیس‌جمهور جز اعلام نظر پشت تریبون، بی‌تفاوت است و اقدامی انجام نمی‌دهد. رایزنی هم از سوی میانه‌روها با بخش‌های مختلف قدرت هم شاهد نیستیم که از یأس و افسردگی میانه‌روها خبر می‌دهد.

اکنون تمام امیدها به مقامات عالیه نظام است که تاکنون پیام روشن صادر نشده و تاکید بر مواضع پیشین و اعلام شاخص‌های غیرتطبیقی است.

اصلاح‌طلبان راهی جز کناره‌گیری از فضای سیاسی ندارند؛ چراکه نه تکیه‌گاهی در قدرت دارند و نه در فضای مه‌آلود کنونی، خبری از گشایش سیاسی است. باید صبر کرد…

انتخابات به دور دوم می‌کشد؛ اما مطلقاً اصولگرایانه؟

‏در صورت عدم تایید چهره‌های مطرح اصلاح‌طلب در ⁧انتخابات۱۴۰۰ ⁩، با کاندیداتوری ⁧ضرغامی⁩، ⁧محسن رضایی⁩ و ⁧سعید جلیلی⁩، رقابت اساسی میان این افراد با چهره‌ی اصلی اصولگرایان (⁧ رئیسی⁩ یا ⁧قالیباف ⁩) خواهد بود و این پیکار، به دور دوم کشیده خواهد شد.

البته این اتفاق به شرطی‌ست که گزینه‌های مذکور – ولو یک نفر از این سه کاندیدا – تا آخر در صحنه‌ی ⁧انتخابات۱۴۰۰⁩ دوام آورند و از کاندیداتوری انصراف ندهند.

‏در چنین شرایطی، میزان مشارکت در دور دوم، ۲۰ تا ۳۰ درصد کمتر از دور نخست انتخابات خواهد بود.