اصول‌گرایان به دنبال هاشمی سازی از رئیسی/ قالیباف و دلی شکسته از راست‌گرایان

✍️مصطفی داننده

اصول‌گرایان روزهای پراسترسی را تجربه می‌کنند. آنها بعد از سال‌ها خود را جلوی دروازه ریاست جمهوری می‌بینند و معتقدند، تنها یک ضربه باقی مانده است و تمام.

قطعا انفعال حسن روحانی در دولت و نمایندگان اصلاح طلب در مجلس دهم و البته بلایی به نام ترامپ، تاثیر زیادی در این خودپیروزبینی آنها داشته است.

اصول‌گرایان از انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ ترسیده‌اند و دوست ندارند دوباره در لحظه آخر، هرچه بافته بودند بر آب شود. آنها فکر نمی‌کردند که جریان اصلاحات بعد از سال ۸۸ بتواند قد علم کند و بازی انتخابات را به دست بگیرد. درست مثل سال ۷۶ که قبای ریاست جمهوری را برای ناطق نوری دوخته بودند.

حالا اما به هر شکل ممکن به دنبال این هستند که گل دقیقه آخر نخورند. به خاطر همین به دنبال یک نامزد مطمئن هستند و این نامزد از نظر آنها سید ابراهیم رئیسی است.

جریانی که مدیریت انتخابات اصول‌گرایان را راهبری می‌کنند، حساب چندانی روی قالیباف، محسن رضایی و دیگر سردارانی که سودای انتخابات دارند، نمی‌کنند.

آنها نامزدی می‌خواهند که بتواند بدون دردسر، رای‌ها را به سمت خود جلب کند. ۱۶ میلیون رای سیدابراهیم رئیسی در سال ۹۶ در ایجاد این تصور بی‌تاثیر نبوده است.

نگارنده فکر می‌کند که هادیان انتخابات ریاست جمهوری برای رونمایی از سیدابراهیم رئیسی، از استراتژی سال ۹۲ مرحوم هاشمی رفسنجانی استفاده خواهند کرد. حضور در لحظات آخر و ایجاد یک شوق سیاسی در میان حامیان جریان راست. می‌شود از همین امروز تیتر « آن مرد آمد» را در رسانه‌های منتسب به جریان راست تصور کرد.