اطلاعات جدید درباره بازداشت های اخیر در ترکیه / آزادی دو تن از متهمان / آخرین وضعیت شیرین نجفی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، محمد اکبری و فهیمه صفری دو تن از بازداشت شدگان روزهای اخیر در آنکارا ، با انتشار یک فایل صوتی در گروه های تلگرامی ایرانیان مقیم ترکیه خبر از آزادی خود داده اند ، بنا بر اخبار دریافتی ، این آزادی با تامین وثیقه صورت گرفته و هنوز گوشی های تلفن همراه نامبردگان در اختیار پلیس است و احتمالا ظرف چند روز آینده پس از بررسی های لازم عودت داده خواهد شد ، بر اساس نقل برخی از منابع خبری ، دادگاه این دو نفر تشکیل خواهد شد و در صورت اثبات نشدن موارد اتهامی بر علیه آنان ، پرونده اتهامی مختومه خواهد شد.

از سوی دیگر پرویز یاری خبرنگار ایران وایر در رشته توییتی نوشت :

درکنار منبعی که دیروز خبر بازداشت #شیرین_نجفی را به من داده بود،امروز منبع موثق (غیررسمی) دیگری نیز بازداشت نجفی را تایید کرد.

بازداشت ادمین سابق آمدنیوز #احتمالا ارتباطی با مسائل سیاسی و امنیتی ندارد. در حال حاضر اتهام شیرین نجفی استفاده از مدارک و هویت جعلی برای سکونت در ترکیه است.

وی پرونده دیگری نیز از بابت شکایت یک شاکی خصوصی با اتهامات مالی در محاکم ترکیه دارد.

بنابه ادعای وکلا و شاکیان پرونده بازداشت شدگان روزهای اخیر در ترکیه، بازداشت شیرین نجفی ارتباطی با این پرونده ندارد.

در روزهای گذشته حداقل ۹ نفر از اتباع ایرانی در آنکارا و تعدادی نیز در دنیزلی و آنتالیا به اتهام کلاه‌برداری، پولشویی و ارتباط با سرویس‌های امنیتی ایران بازداشت شده‌اند.

متهمین امروز ظهر تفهیم اتهام شده‌اند، و برای ادامه تحقیقات و تکمیل پرونده قرار بازداشت آنها تمدید شده است.

تا به امروز تمامی شاکیان این پرونده اتباع ایران هستند.

یکی از شاکیان این پرونده سفارت ج.ا در ترکیه است.

در لیست بلند بالای شکایت کنندگان از این شبکه کلاه‌برداری مسئولین دولتی ایران از جمله رئیس هلال احمر ساری نیز وجود دارد.

(جزئیات را طی گزارشی هفته آینده منتشر خواهم کرد).

لازم به ذکر است که در صورت محرز شدن خبر دستگیری شیرین نجفی ، تعداد زیادی از اتباع اهل ترکیه و ایرانیان بسیاری که هم اکنون ساکن ترکیه هستند و یا قبلا در ترکیه بوده و هم اکنون به کشور دیگری نقل مکان نموده اند و هم چنین بسیاری از ایرانیان مقیم دیگر کشورها ، احتمالا شکایت های خود را چه در زمینه مالی و کلاهبرداری و چه سیاسی و امنیتی به پلیس ترکیه در روزهای آینده ارائه نمایند.

شیرین نجفی با راه اندازی باندهای مختلف کلاهبرداری و سوء استفاده جنسی و … ، موجب از بین رفتن تمامی هستی و دارایی و اموال و هم چنین هتک حیثیت و آبروی بسیاری از افراد و اختلاف افکنی و از هم پاشیده شدن خانواده های زیادی ، برای دستیابی به مقاصد امنیتی طراحی شده توسط دستگاه های امنیتی شده است ، که شایسته است اتهام های او بی هیچ اغماض و چشم پوشی توسط پلیس و سیستم قضایی ترکیه مورد بررسی قرار گیرد.