اطلاعات سپاه از «متلاشی کردن» گروه ناشناخته «هبوط ایران» خبر داد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ سازمان اطلاعات سپاه روز شنبه خبر داد که «گروه معاند هبوط ایران» که در استان آذربایجان شرقی فعال بوده است را «متلاشی کرده است».

اطلاعیه این سازمان که روز شنبه، ۱۱ اردیبهشت، صادر شده می‌گوید که این گروه پس از اعتراض‌های دی‌ماه ۹۶ اعلام موجودیت کرده و تحت حمایت «سلطنت‌ طلبان» و با «تکیه بر دولت‌های غربی و عربستان برنامه‌های خود را در ایران اجرایی می‌کردند».

سپاه پاسداران توضیحی درباره اعضای این گروه نداده، ولی بررسی سوابق خبری نشان می‌دهد که در طول چهار سال گذشته، در رسانه‌های نزدیک به سپاه یا سایر رسانه‌ها خبر خاصی درباره این گروه و فعالیت‌های آنها منتشر نشده است.

در بخش دیگری از اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه پاسداران از «جعل خبر»، «فراخوان مردم به شورش خیابانی» و همچنین خواندن بیانیه «با شکل و شمایل مختلف به خصوص در لباس نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران جلوی دوربین» و معرفی خود به عنوان «نظامی جدا شده» به عنوان روش‌های گروه «هبوط ایران» نام برده شده است.

سازمان اطلاعات سپاه همچنین نوشته است که «ضربه نهایی» به این گروه وارد شده و «سرکردگان» این گروه را «شناسایی و متلاشی» کرده ولی مشخص نیست که منظور از «متلاشی» کردن چیست.

در این اطلاعیه هیچ اطلاعاتی از هویت این افراد نیامده است.