اظهارات فخرالدین آلتون در مورد تصمیمات اخیر شورای امنیت ملی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامفخرالدین آلتون با انتشار یک پیام توئیتری اظهار داشت، در نشست روز گذشته شورای امنیت ملی، کلیه مسائل منطقه ای از لیبی گرفته تا سوریه و از عراق و آذربایجان گرفته تا دریای مدیترانه مورد بحث و بررسی قرار گرفته و موضع قاطع کشور در قبال سیاست های امنیتی مربوط به

به گزارش ت رت فارسی، فخرالدین آلتون رئیس دفتر روابط عمومی ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که در این جغرافیا هیچ دستاوردی به رغم ترکیه قابل کسب نیست.

فخرالدین آلتون با انتشار یک پیام توئیتری اظهار داشت، در نشست روز گذشته شورای امنیت ملی، کلیه مسائل منطقه ای از لیبی گرفته تا سوریه و از عراق و آذربایجان گرفته تا دریای مدیترانه مورد بحث و بررسی قرار گرفته و موضع قاطع کشور در قبال سیاست های امنیتی مربوط به بقای ملی یکبار دیگر نشان داده شد.

آلتون ضمن تاکید به اینکه امنیت دولت جمهوری ترکیه تنها در مرزهای این کشور خلاصه نمیشود اظهار  داشت که ترکیه در زمینه تبدیل جغرافیای وسیعی از بالکان گرفته تا آسیای میانه و از خلیج گرفته تا جبل الطارق، به یک قلمرو نجات، مصمم است.

رئیس دفتر روابط عمومی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه ترکیه از شراکتهایی که بر علیه حقوق حاکمیت ملت ها در جغرافیاهای مختلف جهان تشکیل شده آگاهی دارد تاکید کرد که در زمینه برداشتن گام های قاطعانه در راستای پایان بخشیدن به این نظام ظالمانه تردید نخواهند کرد.

آلتون گفت : پیروی از سیاست خارجی و امنیتی انسان دوستانه مان که سالهاست با قاطعیت تمام ادامه دارد، به هر قیمتی ادامه خواهد یافت و کلیه طرفین دیر یا زود به مسیر طراحی شده توسط ترکیه متمایل خواهند شد.  بزرگترین قدرت ترکیه حمایت از حق و حقیقت است. همگان باید به خوبی بدانند که ترکیه با حمایت از برادران آذربایجانی اش هر نوع حمله متجاوزانه را دفع خواهد کرد. با هر نوع اقدام برهم زننده آرامش و امنیت در جزیره قبرس نیز به شدت برخورد خواهد کرد.

فخرالدین آلتون همچنین اعلام کرد: جمهوری ترکیه همانگونه که سازمان های تروریستی PKK/PYD و داعش را با شکست مواجه کرد، از قدرت با خاک یکسان کردن جبهه غیرمشروع تشکیل شده در مقابل حکومت مشروع لیبی نیز برخوردار است.

آلتون در ادامه همچین گفت: هیچ نوع پروژه و اقدامی بدون حضور ترکیه در منطقه دریای مدیترانه به موفقیت دست نخواهد یافت. به رغم ترکیه هیچ دستاوردی در این منطقه قابل کسب نخواهد بود. در این دوره که کل جهان در آستانه یک تولد دردناک قرار داشته و جامعه بشری بیش از هر وقت دیگری به صلح و آرامش نیاز دارد، ترکیه به حمایت از مظلومین جهان ادامه داده و با تمام نیرو به تاسیس جو سالمی که بشر آرزوی آن را دارد، ادامه خواهد داد. جمهوری ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری با قدرت و ایمانی که از تاریخ نشات گرفته قلب ها را احیا کرده و قاطعانه کانون های شر را از این مرز و بوم قاطعانه حذف خواهد کرد.