اظهار نگرانی عمیق کمیته بین المللی صلیب سرخ از وضعیت ادلب

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممصاحبه مطبوعاتی سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ژنو

کمیته بین المللی صلیب سرخ از وضعیت ادلب که حملات نیروهای وابسته به رژیم اسد و حامیان آن به این شهر ادامه دارد ، بعلت اینکه شرایط زندگی و امنیتی صدها هزار نفر در این منطقه را در معرض تهدید قرار می دهد ، اظهار نگرانی عمیق نمود.

سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ که مرکز آن در ژنو قرار دارد ، طی یک مصاحبه مطبوعاتی در دفتر سازمان ملل در این شهر اعلام کرد : انسانها در شرایط سخت زمستانی در ادلب گرفتار شده ، تجرید گردیده و دچار ناامیدی عمیق شدند. این به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی با تاکید بر اینکه جامعه بین المللی نیز از تراژدی مردم ادلب بسیار نگران هستند گفت : این بدترین موج کوچ از آغاز جنگ داخلی در ادلب از سال ۲۰۱۱ بدین طرف می باشد.

سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ ضمن اشاره به اینکه امکان دسترسی غیر نظامیان در منطقه ادلب به لوازم پزشکی و اکیب های بهداشتی لازمه بدتر شده است هشدار داد : این وضعیت موجب کشته شدن عده کثیری از غیر نظامیان شده است.

وی همچنین افزود : کاهش دسترسی به خدمات بهداشتی ، شرایط بد زندگی و سختی در مهاجرت در راس نتایج درگیری ها در ادلب قرار دارد.

از سوی دیگر فابریزیو کاربنی مدیر بخش خاورمیانه کمیته بین المللی صلیب سرخ با انتشار یک اطلاعیه کتبی اعلام کرد : از تمامی طرفین در گیر در منطقه دعوت می کنیم تا در جبهه ها و یا مناطق تحت کنترل خود به غیر نظامیان اجازه دهند تا به مناطق امن بروند.