اعتراضات خوزستان؛ شیوخ عشایر و اعراب بر سر معاون روحانی فریاد کشیدند/ آقای جهانگیری آمده اینجا به ریش مردم می‌خندد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامحدود ۱۰ شب بعد از آغاز اعتراضات گسترده در استان خوزستان ایران، مقام‌های امنیتی با قطع برق گسترده و ایجاد اختلال اینترنتی در چند شهر این استان و با افزایش حضور سنگین نیروهای امنیتی در سطح خیابان‌ها تلاش کرده‌اند تا حدی اوضاع را در کنترل خود بگیرند.

با از رمق افتادن سرعت اینترنت در خوزستان، معترضان برای ارسال سریع تصاویر معطل مانده‌اند اما با این حال، روز جمعه گزارش‌هایی از قطع برق در اهواز، سوسنگرد، رامهرمز و برخی نقاط دیگر گزارش شد. این درحالی است که روز گذشته صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با انتشار تصاویری از سوسنگرد مدعی شده بود که شهر از معترضان خالی است.

روز جمعه در عین حال سفر معاون رییس جمهوری ایران که برای سرکشی به استان خوزستان در پی اعتراضات انجام شده با خشم و اعتراض برخی از سران و شیوخ عشایر و اعراب در اهواز روبرو شده است. منتقدان در این جلسه به اسحاق جهانگیری، معاون حسن روحانی که ریاست جمهوری او رو به اتمام است گفتند مردم از «گفتار درمانی خسته‌اند و به دنبال عمل دولتند».

در این دیدار که در مجتمع فجر سپاه پاسداران اهواز برگزار شد شیخ موسی کروشاتی از چهره‌های شناخته شده در میان اعراب خوزستان تاکید کرد که آب تنها خواسته خوزستانی‌ها نیست و بیکاری، محرومیت‌ها و بی‌توجهی‌های مربوط به ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز در شهرها و روستاهای استان از جمله مطالبات مردم است.

آقای کروشاتی از دولت خواست خسارات مردم در این استان را جبران کند، آب مورد نیاز کشاورزان برای کشت شلتوک را تامین کند و جلوی استفاده از آب سرشاخه‌های کارون برای مصارف صنعتی استان‌های دیگر را بگیرد.

یکی دیگر از حاضران خطاب به آقای جهانگیری گفت آب را به روی مردم بستید مردم هم بلند شدند و زد و خورد شد و ما کشته دادیم. آقای جهانگیری آمده اینجا به ریش مردم می‌خندد.

کانون وکلای استان خوزستان شب گذشته در حمایت از معترضان خوزستانی و مطالبات آنها خوستار آزاد شدن تمام بازداشت شدگان اعتراضات اخیر شده و گفته با تشکیل کمیسیون حقوق آب حق مردم را پیگیری خواهد کرد.