اعتراض زاکانی و نجابت به اعتبارنامه کاظم دلخوش به دلیل زمین خواری / خبر نگام در پنجم بهمن ۱۳۹۵ مبنی بر دریافت رشوه توسط دلخوش

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، روح اللّه نجابت منتخب مردم شیراز و زرقان و علیرضا زاکانی نماینده مردم قم در متنی از شعبه دهم مجلس شورای اسلامی نسبت به اعتبارنامه کاظم دلخوش اعتراض کردند.

 علت این اعتراض زمین‌خواری توسط کاظم دلخوش عنوان شده است.

کاظم دلخوش: مجلس یازدهم درگیر آفت لابی‌گری شده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس یازدهم گفت: در این دوره مجلس هم شاهد آفت لابی‌گری هستیم که اقدامی غیرشرعی و غیراخلاقی است.

به گزارش ایسنا _ کاظم دلخوش در جلسه علنی افتتاحیه مجلس یازدهم با قدردانی از مدیریت تقوی رئیس سنی مجلس یازدهم در تذکری گفت: متأسفانه ما در این دوره مجلس هم شاهد آفت لابی‌گری هستیم که اقدامی غیرشرعی و غیراخلاقی است. هیأت رئیسه دائمی اگر می‌خواهند مورد اعتماد ملت و مجلس باشد و مجلس اصولگرا هم پاسخ درست به مردم دهد جلوی لابی‌گراها را بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه ملاک عضویت نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی باید به تخصص و کار کارشناسی‌شان باشد، افزود: متأسفانه لابی‌گری‌ها جای کارهای اصولی و اخلاقی را گرفته است. اگر بنا باشد کارها براساس لابی‌گری پیش رود نمی‌توانیم کاری را در مسائل دیگر همچون اقتصادی، اجتماعی و سیاسی پیش ببریم.

سیدرضا تقوی رئیس سنی مجلس در پاسخ به این تذکر با آرزوی توفیق برای هیأت رئیسه مجلس گفت: لابی‌گری‌ها در همه جا وجود دارد اما باید اخلاق حفظ شود.

دریافت رشوه توسط سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس دهم از دولت قبل ، امتناع مسئولان رسیدگی کننده از افشا

نگام ، سیاسی _ پنجم بهمن ۱۳۹۵ این خبر در نگام منتشر شد : اسناد رسیده به نگام حکایت از دریافت رشوه توسط سید کاظم دلخوش سخنگوى کمیسیون اقتصادى و نماینده حال حاضر مجلس از حوزه شهرستان صومعه سرا در ازاء سفارش صاحبان یک شرکت به رییس دولت قبل براى دریافت وام میلیاردى دارد .

این وام میلیاردی توسط بانک ملی استان گیلان پرداخت شده که در دولت فعلی مدیران آن برکنار شده اند ، اما اسناد دریافتی نگام از اخذ رشوه توسط سید کاظم دلخوش سخنگوى کمیسیون اقتصادى و نماینده حال حاضر مجلس شوراى اسلامى از حوزه شهرستان صومعه سرا در ازاء سفارش صاحبان یک شرکت به رییس دولت سابق براى دریافت وام میلیاردى حکایت دارد .

بر اساس اسناد دریافتی صاحبان شرکت فوق الاشاره یعنى شرکت چاپ و بسته بندى ایحاگستر مبلغ پنجاه میلیون تومان رشوه به سید کاظم دلخوش پرداخت کرده اند.

هم چنین بر اساس این اسناد مشخص می شود که با امضای این نماینده مجلس مبلغ رشوه به صورت تراول چک از یکى از شعبات بانک ملى دریافت شده که مستندات آن هم اکنون در اداره آگاهی تهران بزرگ و بازرسی بانک ملی موجود است.

لازم به ذکر است که صاحبان این شرکت ، پس از دریافت وام میلیاردی متواری شده اند و مسئولان رسیدگی به این پرونده ، به دلیل مشارکت یک نماینده مجلس در این اختلاس از فاش ساختن این موضوع امتناع می کنند .