اعتراض کارگران گروه ملی فولاد اهواز به تهدید و تشدید فشار به روی همکاران خود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – گروهی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز با انتشار بیانیه ای در کانال تلگرامی کارگران گروه ملی فولاد به تهدید و تشدید فشار بر میثم آل مهدی از همکاران خود، اعتراض کردند

گروهی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز با انتشار بیانیه ای در کانال تلگرامی کارگران گروه ملی فولاد به تهدید و تشدید فشار بر میثم آل مهدی از همکاران خود، اعتراض کردند.

در این بیانیه آمده است:

ما برروی این نکته بارها تأکید کرده ایم که اوضاع آرام فعلی حاکم بر فضای کار و تولید در گروه ملی فولاد و بروز شدن پرداخت حقوق ها؛ جدای از باقی مطالبات پاسخ داده نشده مان، مدیون همفکری، انسجام و اتحاد یکایک کارگران این مجموعه است که باعث شد قدرتمندانه در اعتراضات اخیر و سالهای گذشته حاضر و ظاهر شویم و به دستاوردها و نتایج قابل قبول و مهمی برسیم.


بهبود نسبی اوضاع کنونی و گذشت زمان نباید موجب شود که ما قدرت اتحاد و همبستگی و نتیجه تلاش، مبارزه و اعتراضات سخت و طاقت فرسای گذشته را از یاد ببریم.


تصویر آنچه که در طی این سالها بر ما گذشت باید همواره مقابل دیدگانمان قرار بگیرد تا از درس ها و تجارب سخت بدست آمده در این مبارزه نفس گیر برای بدست آوردن آنچه که حق مان بوده و هست غافل نشویم.


هرچند که اعتراضات قدرتمندانه ما و موفقیت های بدست آمده حاصل یک حضور و کوشش همگانی و جمعی بوده است اما در این میان نمیتوان نقش کارگران و همکاران پیشرو و از خود گذشته را که با به خطر انداختن خود در صحنه اعتراضات صدای رسای ما برای طلب حق و حقوق قانونی مان بوده اند را نادیده گرفت.


بطور مشخص یکی از این همکاران (میثم آل مهدی) از کارگران بخش نوردتیرآهن است که شجاعانه در کنار سایرین در صف اول اعتراضات از زبان ما مطالبات و خواسته های برحق مان را فریاد زد.


علاوه بر این تشکیل جلسات مجمع عمومی در روزهای پنجشنبه و جلسات پرشور هم اندیشی کارگران و فراهم کردن مقدمات تصمیم گیری برای تشکیل مجمع نمایندگان مستقل از ایده های خلاقانه و بسیار مهم وی و سایر دوستان و همکاران مان بود.


پس از آزادی همه همکاران بازداشت شده و فروکش کردن التهابات موجود؛ اداره حراست شرکت در اقدامی عجیب و غیرقابل قبول اقدام به بستن کارت تردد میثم آل مهدی نموده و از ورود وی به شرکت تا به اکنون جلوگیری بعمل آمده است.


علاوه بر این در اقدام غیرانسانی دیگری کلیه حسابهای بانکی نامبرده مسدود گردیده و در شرایطی که همسر و والده ایشان از بیماری صعب العلاج در رنج هستند از دریافت حقوق های پرداخت شده تا این تاریخ محروم مانده اند.


سوال اینجاست که به کدامین جرم و گناه خانواده کارگری که در طول سالهای گذشته سختی ها و مشقت های فراوانی از ناحیه منفعت طلبی و سودجویی رانت خواران و سرمایه داران وابسته به مافیای چپاول گر متحمل شده اکنون باید از حق زندگی و حیات ساقط شود؟
با کدام منطق انسانی خانواده ای که زیر فشار تأمین هزینه های سرسام آور درمان خرد شده است اکنون از دریافت حقوقی که حاصل زحمت و دست رنج نان آورشان بوده محروم شده اند؟
کدام عرف، قاعده و قانون اسلامی و انسانی تقاص حق طلبی و حق خواهی کارگر را ممانعت از ادامه کار وی دانسته و گرفتن نان از سفره خالی خانواده و فرزندان او را جایز میداند؟

همکاران و دوستان گرامی
همه ما کارگران در مواجهه با این ظلم آشکار مسئول هستیم.
انفعال و بی توجهی ما در برابر این ستم و اجحاف موجب ادامه آن خواهد بود و به قیمت نابودی و از هم گسیختگی یک خانواده تمام خواهد شد.
ما ضمن محکوم کردن این نوع برخورد غیرانسانی و انتساب اتهامات واهی به این همکار عزیزمان، خواستار پایان دادن به این رویه و رفع موانع حضور ایشان در محل کار خود از سوی مدیریت عامل گروه و مسئولین ذیربط هستیم.