اعتراض کانون صنفی فرهنگیان قزوین: گشایش پرونده‌ای جدید و آغاز مجدد دوران حبس اسماعیل عبدی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین با انتشار بیانیه‌ای به وضعیت اسماعیل عبدی، فعال صنفی معلم، و تبعیدش از زندان اعتراض کرد.


به گزارش هرانا، این کانون با اشاره به بخشی از قانون آیین دادرسی مبنی بر اینکه «محکوم به حبس، دوران محکومیت خود را در زندان محل اقامت و بدون تبعید به محلی دور از اقامتش خواهد گذراند» به گشایش پرونده‌ای جدید و آغاز مجدد دوران حبس اسماعیل عبدی اعتراض کرد.


بر اساس این گزارش، کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین، تبعید عبدی از زندان اوین به رجایی‌شهر را «بدون هیچ توجیه قانونی» دانسته و همچنین تاکید کرده که آیین نامه تفکیک جرایم در مورد او رعایت نشده است.


پیشتر بکتاش آبتین و امیرسالار داودی، دو زندانی سیاسی، از روز ۲۸ اسفند در اعتراض به روشن نشدن وضعیت اسماعیل عبدی، معلم زندانی، پس از انتقال او از زندان اوین اعتصاب غذا کردند.

به گزارش هرانا، عبدی روز ۲۳ اسفندماه سال گذشته، از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر منتقل و روز بعد به بازداشتگاه کلانتری کرج انتقال داده شد.
او پس از یک روز به قرنطینه زندان اوین بازگردانده شد و در روز ۲۶ اسفندماه به بهانه انتقال به زندان رجایی شهر از زندان اوین خارج شد که نهایتا به زندان قزلحصار کرج منتقل شد.