اعتراف ضمنی رئیس جمهور آمریکا به شکست در آریزونا /مقامات ایالت پنسیلوانیا امکان بازشماری آرا در این ایالت را رد کردند/ ترامپ: ما در پنسیلوانیا پیروز می‌شویم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توییتر به طور ضمنی شکست خود در ایالت آریزونا را پذیرفت. «دونالد ترامپ» همچنین در پیامی دیگر نوشت که اجازه رؤیت ۷۰۰ هزار رای در فیلادلفیا و پیتسبورگ به ستاد وی داده نشده است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توییتر به طور ضمنی به شکست در ایالت آریزونا اعتراف کرد.

وی در این پیام توییتری نوشت: «اکنون دانسته شد که سیستم رای‌گیری وحشتناک Dominion در آریزونا (و در نوادا) استفاده شده است. جای تعجب نیست که نتیجه یک باخت (با نتیجه) بسیار تنگاتنگ بود.

رسانه‌های آمریکایی روز جمعه «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات را پیروز آراء انتخابات ریاست‌جمهوری در ایالت آریزونا اعلام کردند.

شبکه‌های آمریکایی از جمله شبکه‌های «سی‌ان‌ان»، «سی‌بی‌اس» و «ای‌بی‌سی نیوز» به نقل از مرکز تحقیقاتی «ادیسون» اعلام کردند بایدن در ایالت آریزونا پیروز می‌شود و ۱۱ رأی الکترال این ایالت به او اختصاص خواهد یافت.

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد که ترامپ شکایت انتخاباتی خود در ایالت آریزونا را پس گرفته است.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که دلیل عقب‌نشینی ستاد ترامپ اختلاف بالای آرای بایدن با ترامپ در این ایالت است.

«دونالد ترامپ» همچنین در پیامی در توییتر نوشت که اجازه رؤیت ۷۰۰ هزار رای در فیلادلفیا و پیتسبورگ به ستاد وی داده نشده است.

مقامات ایالت پنسیلوانیا امکان بازشماری آرا در این ایالت را رد کردند/ ترامپ: ما پیروز ایالت پنسیلوانیا می‌شویم

یکی از مقامات ارشد ایالت پنسیلوانیا با اشاره به حاشیه برتری جو بایدن از ترامپ در این ایالت، امکان بازشماری آرا در این ایالت رد کرد.

همچنین دادگاه‌های ایالت پنسیلوانیا دو درخواست تیم ترامپ برای ابطال بیش از ۵ هزار رای پستی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را رد کردند.

با این وجود رئیس جمهور آمریکا در پیامی توییتری نوشت: «۷۰۰ هزار رای اجازه رویت آنها در فیلادلفیا و پیتسبورگ داده نشده که بدان معناست بر اساس قانون اساسی بزرگمان، ما پیروز ایالت پنسیلوانیا می‌شویم.»

وی در این پیام توییتری نوشت: «۷۰۰ هزار رای اجازه رویت آنها در فیلادلفیا و پیتسبورگ داده نشده که بدان معناست بر اساس قانون اساسی بزرگمان، ما پیروز ایالت پنسیلوانیا می‌شویم.»

از سوی دیگر، «کتی بوکوار» از مقامات ایالت پنسیلوانیا اعلام کرده که حاشیه برتری «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در این ایالت به اندازه‌‌ای است که نیازی به بازشماری آرا وجود ندارد.

بر اساس قوانین ایالت پنسیلوانیا، بازشماری آرا در این ایالت در حالتی صورت می‌گیرد که اختلاف آرا میان نامزدها کمتر از نیم درصد باشد.

این در حالی است که آمار نشان می‌دهد بایدن ۵۹ هزار رای بیش از ترامپ در این ایالت بدست آورده که بیش از ۰.۸ درصد آرا می شود.