اعتصاب غذای امیر ستاری رئوف در زندان مرکزی تبریز

پایگاه خبری / تحلیلی نگامروز گذشته, “امیر ستاری رئوف”, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز به دلیل آنچه که اعتراض وی به عدم توجه از سوی مسئولان قضائی و از سوی دیگر مداخله ارگانهای امنیتی در روند قضائی پرونده اش بوده دست به اعتصاب غذا زده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸, “امیرستاری رئوف”, زندانی سیاسی که در حال سپری کردن دوران حبس ۷ ماهه خود در زندان مرکزی تبریز میباشد در اعتراض به عدم توجه مسئولان قضائی و رسیدگی و ایرادات موجود در پرونده اش دست به اعتصاب غذا زده است. 

یک منبع نزدیک به “امیر ستاری رئوف” در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ دلیل این اقدام از طرف امیر ستاری رئوف اعتراض وی به تعویق در رسیدگی به پرونده و ایرادات موجود در آن بوده است که این مشکلات نتیجه دخالت های فراقانونی ارگانهای امنیتی در پرونده وی بوده است.
امیر ستاری رئوف در تاریخ ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۶ و در جریان اعتراضات سراسری دی ماه توسط مأموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و بعد از یک روز به دادسرای تبریز و پس از آن به بند قرنطینه زندان تبریز منتقل شد. این شهروند پس از ۲۵ روز با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی در تاریخ ۱۶ خردادماه ۱۳۹۷ توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی” به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا به تائید رسید.