اعتصاب غذای داراب رشیدی، زندانی سیاسی کرد در زندان ارومیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_داراب رشیدی، زندانی سیاسی کرد محبوس در زندان ارومیه در اعتراض به عدم رسیدگی به درخواست بازبینی پرونده و بی‌توجهی مسوولان در خصوص درخواست آزادی مشروط خود، دست به اعتصاب غذا زده است.

روز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰،خبرگزاری هرانا ضمن اعلام این خبر نوشته است که آقای رشیدی در حال طی کردن دوران محکومیت هفت سال و شش ماهه خود در زندان مرکزی ارومیه است.

بنا بر این گزارش، داراب رشیدی، در تیرماه ۱۳۹۹ در شعبه سوم دادگاه انقلاب ارومیه به تحمل ۱۰ سال زندان از بابت اتهام «عضویت در احزاب مخالف نظام» و «تبلیغ علیه نظام» محکوم شده که به‌دلیل تسلیم به رای دادگاه به ٧ سال و شش ماه حبس کاهش پیدا کرده است.

آقای رشیدی، ۴۹ ساله و اهل سردشت در استان کردستان است. او پیش از این نیز از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۷ به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق همکاری با یکی از گروههای مخالف نظام» به مدت ۷ سال در زندان‌های نقده و ارومیه زندانی بوده است.

این زندانی سیاسی در آذرماه ۹۸ توسط نیروهای سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده و برای بازجویی به سلول انفرادی در زندان ارومیه منتقل شد.

رشیدی بعد از تحمل دو ماه بازجویی شدید از سلول انفرادی به بند عمومی در زندان ارومیه منتقل شده و از آن زمان تاکنون در این زندان به سر می‌برد.