اعتصاب غذای سهیل عربی و حمید کاشانی در اعتراض به بلاتکلیفی فرنگیس مظلوم

پایگاه خبری / تحلیلی نگامروز جاری, “سهیل عربی” و “حمید حاج جعفر کاشانی”, دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۸ زندان اوین در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی “فرنگیس مظلوم” مادر “سهیل عربی” در بازداشت و همچنین در اعتراض به عدم توجه مسئولان زندان اوین به روند قضائی پرونده زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز جمعه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۸, سهیل عربی و حمید حاج جعفر کاشانی,  دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۸ زندان اوین به دلیل آنچه که بلاتکلیفی “فرنگیس مظلوم”, مادر “سهیل عربی” در سلول انفرادی بند ۲۰۹ این زندان و همچنین عدم توجه مسئولان زندان اوین به برخورداری زندانیان سیاسی از روندی قضائی شفاف اعلام اعتصاب غذا کردند. 

به نقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ “حمید حاج جعفر کاشانی” و “سهیل عربی”, دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در اندرزگاه ۸ سالن ۸ زندان اوین با هدف آزادی بی قید و شرط فرنگیس مظلوم, و توجه مسئولان زندان اوین به روند قضائی پرونده زندانیان سیاسی اعلام اعتصاب غذا کردند. 

این منبع مطلع پیرامون وضعیت “فرنگیس مظلوم”, مادر “سهیل عربی” که از تاریخ ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸, در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین بسر می برد همچنین گفت؛ تا این لحظه هیچگونه ترتیب اثری به پیگیریهای خانواده و نزدیکان و حتی وکیل مدافع “فرنگیس مظلوم” در مراجعه به دادسرای امنیت « دادسرای مقدس » مبنی بر آگاهی از موارد اتهامی این فعال مدنی و تسریع در روند تفهیم اتهام و دادرسی پرونده این فعال مدنی داده نشده و فرنگیس مظلوم علیرغم ابتلا به بیماری قلبی و ناراحتی مفاصل و کمر درد  کماکان بطور بلاتکلیف در سوئیت ۳ نفره در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین بسر می برد. 

تداوم بلاتکلیفی “فرنگیس مظلوم” در حالی است که شعبه بازپرسی مستقر در زندان اوین « دادسرای مقدس » با استناد به تبصره ماده ۴۸ آئین دادرسی کیفری از تعیین وکیل انتخابی برای پرونده فرنگیس مظلوم سر باز زده و این فعال مدنی عملا از حق دادرسی عادلانه محروم مانده است. 

حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۲۸ مردادماه ۱۳۹۸, با انتشار گزارشی, از وخامت حال و حمله قلبی به “فرنگیس مظلوم” در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین و انتقال وی به بهداری این زندان را اطلاع رسانی کرده بود.