اعتصاب غذای نماینده محترم در دفتر کارش!

✍️ حبیب رمضانخانی


چند ماهی از شروع به کار مجلس یازدهم می گذرد. این مجلس که پایینترین میزان مشارکت در انتخابات بعد از انقلاب مجلس را به خود اختصاص داده با نام مجلس انقلابی شکل گرفت. دغدغه آن ها رفع مشکلات معیشتی مردم و اتکا به توان داخلی با فشار به دولت برای قطع نگاه به خارج بود.

از همان ابتدا با حرارت و تندی شروع به تهدید دیگران و اظهار نظرهای هنجارشکنانه کردند. ولی به مرور، وقتی با واقعیت مواجه شدند، مردم رنگ باخته و سرگرم امورات خود شدند و از خودرو قسطی تا قیر رایگان را الویت دادند. برای بودن در مرکز توجه، هربار با تیتر و خبری در راس اخبار قرار گرفتند. این اواخر بعد از سوژه «شیعیان ایالت میشیگان» حالا خبر اعتصاب غذای نماینده ای یگر، جلب توجه کرده است.

مصطفی رضا حسینی، نماینده شهر بابک، امروز در نطق میان دستور خود اعلام کرد در اعتراض به حل نشدن مشکلات معیشتی مردم، در دفتر کارش اعتصاب خواهد کرد!

در نقد رفتار آقای حسینی بایستی چند نکته را یادآور شد:

۱. در این سال ها، آنکه بیش از همه منتقد و معترض به وضعیت موجود کشور بوده است، مسئولین بوده اند و مردمی که امکان اعتراض و کوچکترین نقدی را ندارند، ظاهراً مقصر اصلی مشکلات بوده و بایستی خود را اصلاح کنند!

۲. به آقای نماینده بفرمایید شما که خوب از طریق فضای مجازی قابلیت دیده شدن و جلب توجه دارید، خواهش میکنم از این قابلیت استفاده کرده و به جای ظاهرسازی، عوامل و افرادی که مانع رفع مشکلات مردم می شوند را برملا کنید و بدون احساس درد گرسنگی، خلقی را با شفاف سازی آگاه کنید.

۳. نماینده محترم لطف کرده و عنایت فرمایند، بسیاری از مردم به خاطر شرایط و وضعیت بد اقتصادی و اجتماعی، مدت هاست ناخواسته اعتصاب غذا و معیشت گرفته اند! مردم شما را انتخاب کرده اند که از طریق جایگاه نمایندگی با رایزنی و اقدامات عملی، مشکل مردم را پیگیری و حل کنید، اعتصاب غذا را که ما سال هاست به خاطر مدیریت مشعشع شما، بر خود عادت داده ایم!

۴. آقای نماینده حالا که اعتصاب غذا کرده اند، دقیقا تحت چه شرایطی اقدام به شکستن آن خواهند کرد؟ آیا همچنان با گرسنگی در پست و منصب خود فعالیت کرده، یا در دفتر خود را به روی دیگران خواهد بست؟ اگر مورد اخر باشد، باید یادآور شویم که برای آن جایگاه و سمت کلی هزینه شده است و خدمه و دفتر اشغال شده است. بهتر نیست شیوه خود را تغییر داده و به جای دفتر خود، مقابل مجلس تحصن و اعتصاب کنید تا حال مردمی که همانجا سال ها تحصن و اعتراض کردند را دریابید و واقعی تر جلوه کنید!