اعتصاب غذای یکی از درخواست‌کنندگان استعفای خامنه‌ای؛ رضا مهرگان به کرونا مبتلا شده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_رضا مهرگان زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین از روز شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ دست به اعتصاب غذا زده است.

یک منبع مطلع با اعلام خبر به ایران‌وایر گفت که آقای مهرگان در پی پایان مرخصی در اعتراض به انتقال به بند قرنطینه زندان اوین اعتصاب غذا کرده است.

به گفته این منبع، رضا مهرگان در حالی با وجود داشتن برگه آزمایش PCR (تست کرونا) به قرنطینه منتقل شده است که مجرمین جرایم عادی با داشتن این برگه به بند عمومی منتقل شده‌اند.

پیش از این برخی دیگر از زندانیان سیاسی از جمله علیرضا فرشی، از وضعیت نامناسب قرنطینه زندان اوین خبر داده و گفته بودند که این بند فاقد حداقل امکانات لازم برای ادامه حیات زندانیان است.

رضا مهرگان، یکی از امضا‌ءکنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است. وی به دلیل امضای این نامه و با اتهامات «اجتماع و تبانی علیه نظام» و «تبلیغ علیه نظام» به تحمل شش سال زندان محکوم شده است.

نامه درخواست استعفای علی خامنه ای در روز ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ منتشر شد و در آن ۱۴ فعال مدنی خواستار استعفای خامنه‌ای از رهبری و تغییر بنیادین قانون اساسی شدند.

بسیاری از امضا کنندگان این نامه تحت تعقیب دستگاه‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی قرار گرفته و با احکام بلند مدت زندان روبرو شده‌اند.