اعزام ناو هواپیمابر آمریکا برای مقابله با ایران

پایگاه خبری / تحلیلی نگامآمریکا اعزام ناو هواپیمابر لینکلن را به درخواست فرمانده مرکزی ایالات متحده برای مقابله با حملات ایران عنوان کرد

مرکز فرماندهی اروپا (EUCOM) و مرکز فرماندهی مرکزی ایالات متحده (CENTCOM) در بیانیه ای ایران را متهم به تدارکات برای حمله نظامیان آمریکا در خاورمیانه کرد.

سرهنگ بیل اوربان سخنگوی CENTCOM اعزام ناو هواپیمابر لینکلن را با تایید پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع این کشور دانسته و گفته است:

به دلیل شناسایی نشانه های روشنی از آمادگی ایران و نیروهای تحت حمایت این کشور برای حمله به نظامیان آمریکا در دوره های اخیر این درخواست صادر شده است.

وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اعزام ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» به خاورمیانه در توئیتر خود نوشت: اگر ایالات متحده و نوچه‌هایش احساس ناامنی دارند، به دلیل این است که مردم منطقه از آنها بیزارند.

کیوان خسروی، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران نیز با بیان اینکه ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن ۲۱ روز پیش وارد آبهای دریای مدیترانه شده است، گفت: آمریکا به دنبال جنگ روانی با ایران است.

لازم به ذکر ایت جان بولتون روز گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا جهت هشدار دادن به ایران به همراه ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن یک یگان ویژه بمباران را به خاورمیانه اعزام خواهد کرد.