اعزام نیروهای آمریکایی در اروپا برای مقابله با اقدامات چین به منطقه

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از اعزام نیروهای آمریکایی در اروپا برای مقابله با اقدامات چین به آن منطقه خبر داد.

به گزارش ت رت فارسی، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از اعزام نیروهای آمریکایی در اروپا برای مقابله با اقدامات چین به آن منطقه خبر داد.

وزیر امور خارجه آمریکا طی سخنانی در کنفرانسی که از سوی موسسه تحقیقاتی ” ژرمن مارشال فاند” برگزار شد، اظهارداشت: نیروهای آمریکایی در اروپا برای مقابله با اقدامات چین به آن منطقه اعزام می‌کنند.

وی افزود: چین به ویژه، هند و کشورهای مالزی، اندونزی، ویتنام و فیلیپین واقع در آسیای جنوبی را تهدید می‌کند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین با بیان اینکه چین برای اقتصاد خود، اطلاعات علمی و اقتصادی اتحادیه اروپا را می دزدد و نظام تجارت مبنی بر قوانین را نقض می‌کند، تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید در مقابل چین اقدام کند.

وی در ادامه گفت: “در حالی که چین به بازارهای سرمایه‌گذاری ما دسترسی دارد، ما به هیچ عنوان به بازارهای آن دسترسی نداریم”.

پمپئو همچنین درباره پیشنهاد جوزف بورل، نماینده عالی سیاست‌های امنیتی و روابط خارجی اتحادیه اروپا برای تشکیل میز مذاکره بین اتحادیه اروپا و آمریکادر مقابل چین تصریح کرد که این پیشنهاد را پذیرفته‌اند و به زودی برای آغاز مذاکرات به اروپا خواهد رفت.