اعطای جایزه به امینه اردوغان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – امینه اردوغان همسر رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه به دلیل فعالیت ها و کمک‌های بشردوستانه جایزه انجمن جهانی انسان‌ دوستی را دریافت کرد

امینه اردوغان، همسر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به دلیل فعالیت ها و کمک‌های بشردوستانه، جایزه انجمن جهانی انسان‌ دوستی (World Humanitarian Forum) را دریافت کرد.

امینه اردوغان طی سخنانی در این مراسم که در نمایشگاه اکسل لندن برگزار شد، اظهار داشت: این جایزه را به نیابت از مردم سخاوتمند ترکیه که وقتی کودکی گریان می بینند دلشان به درد می آید و با غریبه به عنوان میهمان رفتار می کنند نه یک فرد مشکوک، دریافت می کنم.

وی افزود: مفهوم کمک در ترکیه تنها به معنی ارسال بسته های کمک‌های اولیه در مواقع اضطراری نیست، بلکه یک اقدام بشردوستانه به دور از استعمارگرایی است.

امینه اردوغان در ادامه با تاکید بر اینکه ترکیه از طریق هلال احمر، آژانس همکاری و هماهنگی (تیکا) و مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه (آفاد) کشور دست یاری خود را به سوی نیازمندان جهان دراز می کند، گفت: ترکیه کشوری است که در مقایسه با تولید ناخالص ملی بیشترین کمک های بشردوستانه را در جهان ارائه می دهد. این نگرش بخشی جدایی ناپذیر از سیاست خارجی ترکیه است که از صلح و ثبات در جهان حمایت می کند.