اعلام آخرین وضعیت کرونا در ترکیه از زبان وزیر بهداشت و درمان

پایگاه خبری / تحلیلی نگاموزیر بهداشت ترکیه به شهروندان توصیه کرد که عید قربان را با رعایت تمامی تدابیر کرونایی برگزار کنند.

به گزارش ت رت فارسی، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه در یک ویدئو کنفرانس در آنکارا با اشاره به کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا و لزوم تداوم این روند در عید قربان گفت: نماز عید قربان باید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و در فضای باز مساجد اقامه شود. مردم هنگام زبح قربان و توزیع گوشت نیز اصول بهداشتی را بیش از همیشه رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه افراد بالای ۶۵ سال و یا مبتلا به بیماری های مزمن در طول عید قربان نباید به دید و بازدید رفته و با افراد تماس برقرار کنند٬ تصریح کرد: تبریک‌های عید بزرگ و ضیافتهای غذایی شلوغ نیز نباید برگزار شود. تعداد بازدیدها محدود شود و بازدیدهای عید نیز از طریق تلفن انجام گیرد.

کوجا خاطرنشان کرد: کاهش موارد جدید ابتلا به زیر ۱۰۰۰ نفر در روز٬ عاملی روحیه بخش و یک مزیت در مبارزه با همه گیری است. تعداد روزانه ابتلا به کرونا با بهبودیافتگان از این بیماری برابر شده است. باید آمار موارد جدید را کاهش داده و شکاف را بیشتر کنیم.

وزیر بهداشت ترکیه همچنین با اشاره به ادامه مسابقات فوتبال در کشور نیز گفت: هیئت پزشکی مقابله با کرونا برگزاری هفته‌های آخر لیگ فوتبال را نگران کننده می‌داند. تهدید تماشای بازیهای پایانی از طریق مانیتورهای بزرگ و در شلوغی هواداران نیز نباید از نظر دور نگه داشته شود.