اعلام جزییات محدودیت‌های پروازی به استان‌های شمالی/ ۹۰ درصد پروازهای گیلان کنسل شد/ ممنوعیت سفر توریستی به کیش

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، سخنگوی سازمان هواپیمایی جزییات اعمال محدودیت های پروازی در مسیرهای گیلان، مازندران و کیش را اعلام کرد.

رضا جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره اعمال محدودیت‌های پروازی در استان‌های شمالی و جزیره کیش اظهار داشت: تمام پروازها در دو فرودگاه رامسر و نوشهر لغو و کنسل شده است.

وی ادامه داد: پروازها از/به  فرودگاه ساری به ندرت انجام خواهد شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی با اشاره به کنسلی پروازهای فرودگاه رشت گفت: تمام پروازهای فرودگاه رشت کنسل شده است و فقط در هفته دو پرواز به/از مقصد و مبدا اهواز و عسلویه انجام می‌شود.

جعفرزاده با بیان اینکه پروازهای مسیر استان‌های شمالی کشور به حداقل ممکن رسیده است، ادامه داد: می‌توان گفت حدود ۹۰ درصد پروازهای استان های شمالی کنسل و لغو شده‌اند.

وی با اشاره به کاهش میزان سفرهای هوایی داخلی اظهار داشت: هر چند هنوز محاسبات دقیقی انجام نشده است اما گزارش‌ها نشان می‌دهد پروازهای داخلی حدود ۷۰ درصد کاهش یافته است.

جعفرزاده زاده همچنین با اشاره به اعمال محدودیت در پروازهای جزیره کیش گفت: پرواز از/ به کیش فقط توسط کیش ایر برای جابه جایی شاغلان و کیشوندان انجام می‌شود و هیچ شرکتی اجازه فروش بلیت کیش را ندارد.

وی تاکید کرد: به دلیل قطع خدمات دهی در این جزیره هیچ پرواز توریستی‌ به کیش انجام نخواهد شد.