اعلام حمایت رسمی آذربایجان از ترکیه – سپاسگزاری چاووش اوغلو از علی اف

پایگاه خبری / تحلیلی نگامالهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان از حمایت این‌کشور از ترکیه در همه زمینه‌ها منجمله در مورد فعالیت‌های اکتشافی در مدیترانه شرقی، خبر داد.

به گزارش ت رت فارسی، الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان از حمایت این‌کشور از ترکیه در همه زمینه‌ها منجمله در مورد فعالیت‌های اکتشافی در مدیترانه شرقی، خبر داد.

علی‌اف در جریان دیدار با نیکولائوس پیپریگوس سفیر جدید یونان در باکو، با اشاره به تنش ایجاد شده بین ترکیه و یونان در دریای مدیترانه گفت:”ترکیه برای ما تنها یک دوست و شریک‌ نبوده بلکه یک کشور برادر است. بی تردید از ترکیه حمایت کرده و در همه زمینه ها از این‌کشور پشتیبانی خواهیم کرد. از برادران ترک‌مان نیز حمایت مشابهی را دریافت می‌کنیم. در همه زمینه‌ها از آذربایجان حمایت می‌کنند و ما نیز از آنها در همه زمینه ها منجمله فعالیت‌های اکتشافی در شرق دریای مدیترانه حمایت می‌کنیم. “

رئیس جمهوری آذربایجان همچنین گفت:”مایل هستم تا از رویکرد ما اطلاع داشته باشید. این وضعیت بنا به فرمان من و از سوی دولت آذربایجان رسما اعلام شد. ترکیه برای ما تنها یک دوست نبوده بلکه یک کشور برادر است. ترک‌ها برادران ما هستند. از این رو در این زمینه در کنار آنها خواهیم بود. “

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز با انتشار پیامی در توئیتر از حمایت‌های همه جانبه الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان از فعالیت‌های تحقیقاتی آنکارا در مدیترانه شرقی و سایر موارد تقدیر و تشکر کرد.

چاووش‌اوغلو ضمن بازنشر پیام سفارت آذربایجان در آنکارا، نوشت: ”جناب آقای رئیس جمهور بسیار متشکریم. هرگز تردیدی درباره حمایت جان آذربایجان نداشتیم. ترکیه نیز همواره در کنار آذربایجان خواهد بود.”

وزیر امور خارجه ترکیه پیام خود را با شعار «یک ملت دو دولت» به پایان برد.