اعمال تحریم های جدید از سوی آمریکا بر علیه ایران

پایگاه خبری / تحلیلی نگامکاخ سفید دستور العملی در این زمینه صادر نمود

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دستور اعمال تحریم های جدید بر علیه ایران در عرصه صنایع فولاد، آهن، آلومینیوم و مس را صادر کرد.

کاخ سفید دستور العملی در این زمینه صادر نمود.

بموجب این دستور العمل ، حکومت آمریکا به سری تحریم های خود بر علیه ایران صنایع فلزات را نیز علاوه کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در رابطه با دستور العمل جدید صادره که مصادف با اولین سالگرد خارج شدن آمریکا از قرار داد هسته ایی منعقده با ایران است گفت : فرمان اعمال مجازاتهای جدید بر علیه ایران در بخش فلزات را که مهمترین در آمد صادراتی ایران بغیر از نفت است ، را امضا می کنم.

رئیس جمهور آمریکا ضمن اشاره به اینکه ایران در روند قرار داد هسته ایی به حمایت از کانون های تروریستی ادامه می دهد ادعا کرد : ایران به توسعه موشکهای خود ادامه داده و همچنان در درگیری های منطقه ایی ایفای نقش می کند. در سایه تصمیماتی که اتخاذ کردیم رژیم ایران در یافتن صندوق های مالی برای حمایت از تروریزم در مضیقه قرار گرفته و اقتصادش وارد یک دوره بحرانی غیر منتظره شده است. منبع در آمدهای حکومتی قطع شده و تورم از کنترل خارج می شود.

حکومت ترامپ به تاریخ ۸ ام ماه می سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که از قرار داد هسته ایی منعقده با ایران در سال ۲۰۱۵ خارج می شود.

آمریکا که پس از خارج شدن از برجام به اعمال مجازات برای هدف قرار دادن صادرات نفت ایران آغاز کرده و ماه گذشته سربازان سپاه پاسداران را در لیست سازمانهای تروریستی خارجی قرار داده بود.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیروز اعلام کرده بود که در پاسخ به خارج شدن تک طرفه آمریکا از قرار داد هسته ایی ایران نیز بخشی از فعالیت های هسته ایی کشورش را از سر خواهد گرفت.