افزایش بیش از ۲برابرى قیمت ظروف یکبار مصرف در یک سال/ سفره یکبار مصرف ارزان نخرید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، یک فعال صنف نایلون و ظروف پلاستیکى گفت: قیمت ظروف پلاستیکى و یکبار مصرف نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانى؛ احمد مقیمى اصل در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با گلایه از گرانى بیش از حد ظروف یکبار مصرف و پلاستیکى اظهار کرد: با توجه به اینکه در ماه هایى مانند محرم و شعبان و سایر اعیاد و ایام سوگوارى، مصرف ظروف یکبار مصرف به اوج مى رسد، اما سال هاست نتوانسته ایم پتروشیمى ها را قانع کنیم که قبل از فرارسیدن این ایام دپو کنند تا با کمبود مواجه نشویم.

او اضافه کرد: البته اگرچه ظروف یکبار مصرف و نایلون نسبت به سال گذشته افزایش قیمت داشته اما قیمت فعلى از دو ماه پیش ارزان تر است.

خرید به کیلو فروش به تعداد!

مقیمى با اشاره به برخى سودجویى هاى برندهاى معروف ظروف پلاستیکى در خرید و عرضه تصریح کرد: به طور کل خرید ظروف یکبار مصرف و پلاستیکى با جمع تمام هزینه ها به کیلویى ١۶هزار تومان مى رسد در حالیکه برخى از صاحبان برند در این صنف قیمت فروش را تا ۴٠هزار تومان نیز بالا مى برند و از طرف دیگر درحالیکه کیلویى خرید مى کنند به مشترى به تعداد مى فروشند چرا که از این طریق سود بیشترى عایدشان مى شود.

وى همچنین هشدار داد: برخى ظروف پلاستیکى، نایلون و سفره یکبار مصرف از مواد پرت و ضایعات ساخته مى شوند و ما از دولت خواستار نظارت بیشتر بر مراکز هستیم.

رییس سابق اتحادیه ظروف پلاستیکى و نایلون توصیه کرد: برخى از سفره هاى یکبار مصرف ١٠٠درصد شیمیایى هستند و توصیه مى کنیم ظروف پلاستیکى، ظروف یکبار مصرف و همچنین  سفره هاى یکبار مصرف ارزان نخرند.

مقیمى در پایان با اشاره به نزدیک شدن ایام محرم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قیمت ظروف یکبار مصرف بیش از حد گران شده، ما دیگر انتظار افزایش قیمت دوباره در ماه محرم را نداریم.