افزایش شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ـ شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه با اتمام روند درمان و قرنطینه ۱۰ هزار و ۱۰۲ بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۵۳۴ نفر افزایش یافت.


بر اساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت ترکیه، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ هزار و ۱۰۲ تن دیگر از بیماران کرونایی سلامتی خود را بازیافته یا روند قرنطینه‌شان پایان یافت. به این ترتیب مجموع بهبودیافتگان ویروس کووید-۱۹ در کشور به ۲ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۵۳۴ نفر رسید.


در این بازه زمانی در ترکیه ۱۳۸ هزار و ۹۴۱ آزمایش کووید-۱۹ انجام شده که از این تعداد تست ۹ هزار و ۸۷۷ نفر مثبت بود.

آمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ترکیه به ۲ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۹۱۲ نفر افزایش یافته که ۳۶۱۲ نفر از آنها در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت هستند.


از سوی دیگر، شمار قربانیان کرونا در ترکیه با فوت ۱۹۳ بیمار دیگر در یک روز گذشته به ۲۱ هزار و ۴۸۸ نفر رسید. تاکنون در سراسر ترکیه ۲۴ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۸۲۹ آزمایش کرونا انجام شده است.


فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه نیز با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود نوشت: امروز ۱۵۱۵ بیمار جدید شناسایی شد. امروز پس از مدت‌ها آمار مبتلایان به زیر ۱۰ هزار نفر رسید.


وی همچنین افزود: اگرچه تعداد به دلیل محدودیت‌ها، تقاضای انجام تست بیش از حد انتظار کاهش یافته، اما تداوم این وضعیت در دست ما است. در کنار هم قوی‌تر هستیم.