افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، پس از اینکه روز گذشته دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد ویروس کرونا تبدیل به بیماری «همه‌گیر جهانی» شده٬ بسیاری از رویدادها و فعالیت‌ها در سراسر آمریکا متوقف شد.

روزنامه نیویورک تایمز خبر داد ، تا صبح روز پنجشنبه ۱۲ مارس ۲۰۲۰، تست کرونای یک هزار و ۲۵۷ نفر در۴۴ ایالت آمریکا و واشنگتن دی سی مثبت بوده است. تا کنون دستکم ۳۷ نفر در نتیجه ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا جان باخته اند.

در راستای اقدامات و تدابیر پیشگیرانه٬ عملیات ضد عفونی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر نیویورک انجام و در واشنگتن پایتخت این کشور وضعیت اضطراری اعلام شد.

آمریکا همچنین به منظور مهار شیوع ویروس کرونا تمامی سفرها از اروپا به این کشور را به مدت یک ماه متوقف کرد.

تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا (کووید-۱۹) که برای اولین بار در شهر ووهان در ایالت هوبئی چین مشاهده شده بود، در سراسر جهان به ۱۲۴ هزار و ۹۰۰ نفر افزایش یافته است. شمار جان باختگان این ویروس نیز به ۴ هزار و ۵۹۲ نفر رسیده است.

در همین حال ، دکتر آنتونی فائوسی مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی آمریکا گفت : ما شاهد موارد ابتلای بیشتر به ویروس کرونا خواهیم بود و به طور قطع اوضاع بسیار وخیم تر از اکنون خواهد شد.


وی افزود : این که اوضاع تا چه اندازه وخیم خواهد شد، به توانمندی ما برای مقابله با آن و مهار کردن شیوع این بیماری و جلوگیری از ورود افراد مبتلا از خارج از کشور بستگی دارد. اما در نهایت باید بگویم اوضاع بسیار بدتر می شود.