افزایش محکومیت پیمان میرزازاده, فعال فرهنگی به ۴ سال حبس تعزیری

پایگاه خبری / تحلیلی نگامشعبه ۱۱۰ دادگاه عمومی ارومیه, پیمان میرزازاده, فعال فرهنگی و زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی این شهر را به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم کرده است. با توجه به محکومیت قبلی این زندانی سیاسی مجموع احکام صادره برای وی به ۴ سال حبس تعزیری افزایش پیدا کرده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸, پیمان میرزازاده, فعال فرهنگی و زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه که در حال سپری کردن دوران محکومیت حبس خود از بابت پرونده دیگری میباشد از سوی شعبه ۱۱۰ دادگاه عمومی این شهر به تحمل ۲ سال حبس تعزیزی محکوم شده است. این حکم با توجه به محکومیت پیشین پیمان میرزازاده و به استناد ماده ۱۳۷ از قانون مجازات اسلامی صادر شد که بر طبق آن قاضی می تواند در صورت تکرار جرم، حکمی را بیش از اشد تعیین شده برای متهم صادر کند. با احتساب حکم صادره مجموع محکومیتهای صادره برای این فعال فرهنگی و زندانی سیاسی به ۴ سال حبس تعزیری افزایش پیدا کرده است. 

جلسه دادگاه پیمان میرزازاده, از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” در تاریخ ۴ خردادماه ۱۳۹۷, توسط شعبه ۱۱۰ دادگاه عمومی ارومیه برگزار شده بود. 

بر اساس حکم ابلاغ شده، این فعال فرهنگی و زندانی سیاسی از بابت ۲ اتهام “خروج غیرقانونی از مرز” و “تبلیغ علیه نظام” در مجموع به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این زندانی سیاسی در طی روند دادرسی از حق در اختیار داشتن وکیل محروم بوده است. 

پیمان میرزازاده در پرونده اول خود از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه  و از بابت اتهام “همکاری با گروه‌های مخالف نظام” به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.