افزایش ۳۰ درصدی بیماران کرونایی/ مدارس را باز نکنید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس بیمارستان شهدای تجریش گفت: مراجعه بیماران کرونایی ۲۵ الی ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده و نگرانی کادر درمان با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز بیشتر شده است.


«رضا جلیلی خشنود» رئیس بیمارستان شهدای تجریش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به افزایش مراجعات بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان، بیان کرد: نسبت به چند هفته‌ی گذشته، مراجعه‌ی بیماران افزایش پیدا کرده و حدود ۲۵ الی ۳۰ درصد بیشتر شده است.


وی ادامه داد: این افزایش مراجعه‌ی بیماران کرونا صد در صد می‌تواند منجر به ایجاد خطر شود، در این مورد همه‌ی ما یک نگرانی داریم که خدای نکرده دوباره درگیر موج جدیدی نشویم، به خصوص حالا که به ایام نوروز نزدیک می‌شویم.

خشنود افزود: مسافرت‌ها، خریدهای شب عید و دورهمی‌های آن کادر درمان را کاملا نگران کرده که مراکز درمانی با موج جدیدی مواجه شوند.


وی با اشاره به سن مراجعه‌کنندگان ادامه داد: بیشتر مراجعات ما به افراد میانسال به بالا مربوط است، اما در بین آنها افراد در سنین جوانی هم شامل می‌شوند، ولی مرگ و میر و ابتلا در افراد میانسال رو به بالا بیشتر است.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش با تاکید بر خطر ابتلا به کرونا با بازگشایی مدارس در میان دانش آموزان و معلمان افزود: ما با بازگشایی مدارس موافق نیستیم، البته اگر همه جا به صورت اختیاری باشد، مشکلی نیست، اما حضور کودکان در مدرسه به دلیل اینکه بیششتر ناقل بدون علامت هستند، می‌توانند، تعداد کثیری از افراد خانواده و بزرگ‌ترهای فامیل را به ویروس آلوده کنند.


وی ادامه داد: بنابراین با بازگشایی مدارس موافق نیستیم چون حقیقتا کنترل کودکان در مدرسه و ایجاد فاصله‌ی اجتماعی تقریبا غیرقابل ممکن خواهد بود.


خشنود بیان کرد: آن زمان که آمار ۶۰۰ نفر فوتی در روز داشتیم، دقیقا این وضعیت از زمانی شروع شد که ماجرای بازگشایی مدارس را داشتیم، ولی نه می‌توان ارتباط مستقیم آن را تایید کرد و نه می‌توان این ارتباط و تاثیر را رد کرد.