افشاگری تازه سپیده قلیان از«پروژه فیلم‌سازی» علیه زنان زندانی معترض به حجاب اجباری

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسپیده قلیان، فعال مدنی، توضیحاتی را درباره چگونگی گرفتن اعترافات اجباری از چند معترض به حجاب اجباری که او آن را «جنگ روانی» و «پروژه‌ فیلم‌سازی» علیه این معترضان توصیف کرده، ارائه داده است.

او روز شنبه ۲۸ دی، در چندین توییت نوشت: «چندی پیش، رسانه‌های نهادهای امنیتی، کلیپی کوتاه پخش کردند که در آن به یاسمن آریانی ، منیره عربشاهی، صبا کردافشاری، فرشته دیدنی و مژگان کشاورز، اتهام زده می‌شد که مستقیما از مسیح علینژاد دستور گرفته‌اند. خلاصه‌ محتوای این کلیپ، طرح این ادعا بود که این افراد قربانی و فریب خورده‌ مسیح علینژاد هستند و به میانجی آنها، مسیح به مال و نام رسیده است!»

قلیان با تاکید بر این که «بازجویی، بر خلاف ظاهر نام و همچنین تلقی عمومی، یک پروسه‌ پرسش و پاسخ نیست»، ادامه داد: «بخشی از بازجویی همیشه به تخریب وجهه‌ افراد موثر بر فکر «متهم» توسط بازجو می‌گذرد. بنابراین این کلیپ را می‌توان یک «بازجویی عمومی» از تمام آنان که اعتقاد و علاقه‌ای به حجاب اجباری ندارند دانست. نشر و رسوخ توحش و سرکوب، تا درون گوشی‌ها موبایل شما!»

این فعال مدنی با طرح این پرسش که «پشت پرده‌ این جنگ روانی چیست؟»، تضیح داد وقتی در زندان قرچک بوده آریانی، عربشاهی، کردافشاری، دیدنی و کشاورز «پس از بازجویی‌های طولانی از انفرادی‌های سپاه، به زندان قرچک منتقل شدند. از همه‌ آنها، با گریم، میزانسن حرفه‌ای و سایر ملزومات یک «فیلم داستانی»، و با تهدید به قتل خاموش، اعتراف اجباری و ویس گرفته بودند. فیلمی با این تم کلی که این افراد اساسا اعتقادی به لغو حجاب اجباری نداشته‌اند و به دستور مسیح حجاب از سر برداشته‌اند.»

او تاکید کرد که «این ادعا اکیدا کذب است» و ادامه داد: «آنها حتی در زندان قرچک ورامین هم زیر بار حجاب اجباری نمی‌رفتند. آن فیلم هنوز به عنوان ابزار تهدید در دست سپاه است تا احتمالا در موقعیت مقتضی پخش شود! بنابراین کلیپ پخش شده را می‌توان بخشی از پروژه‌ فیلم‌سازی دانست: آنونسی برای یک فیلم داستانی!»

قلیان افزود: «بازی‌های امنیتی، پایان کار نیستند. پایان را مردم تعیین می‌کنند.»

یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز در ارتباط با ویدیویی که در روز جهانی زن در اسفندماه سال گذشته به صورت گسترده در فضای مجازی پخش و دیده شد بازداشت شدند.آنها در این ویدیو با برداشتن حجاب، بین زنان در مترو گل پخش می‌کنند. 

آریانی، عربشاهی و  کشاورز به ترتیب در ۲۱ فروردین، ۲۲ فروردین و ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ به اتهام «تشویق و فراهم نمودن موجبات فساد و فحشا» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» بازداشت شدند.

دادگاه انقلاب تهران با صدور احکامی جداگانه این سه فعال مدنی را مجموعا به تحمل بیش از  ۵۵ سال حبس محکوم کرد. 

همچنین فرشته دیدنی با ضبط ویدیویی در مترو تهران، زنان را به چالش «برداشتن حجاب در متروها» دعوت کرد و خواستار آزادی تمام معترضان به حجاب اجباری شد اما او نیز در ۱۵ خرداد بازداشت شد.

چند روز قبل از آن نیز صبا کردافشاری در روز ۱۱ خرداد ۹۸ بازداشت و اتهام «اشاعه فساد و فحشا از طریق کشف حجاب و پیاده روی بدون حجاب» در کنار اتهامات دیگر به او تفهیم شد.

1 دیدگاه برای «افشاگری تازه سپیده قلیان از«پروژه فیلم‌سازی» علیه زنان زندانی معترض به حجاب اجباری»

  • دی ۲۹, ۱۳۹۸ در t ۳:۱۶ ق٫ظ
    Permalink

    دو پرده یک نتیجه:
    پرده اول: درست زمانی که اپوزیسیون قلابی خارج از کشور دنبال دکان باز کردن و شعبه زدن با نامهای مختلف ( همه انها فداییان خلق تروریست سیاه کلیست ژاندارم کش هستند ) در حال پخش و تقسیم پست های دولت موقت بودند با ارم سر در شاهزاده رضا پهلوی در تلویزیون کانال یک ! همه هم چپ بودند و فدایی ! سلطنت مثل اینکه خودش کسی ندارد ، این فدایی ها که یک در صد مردم ایران هم نیستند ، همه وزارت خانه ها را اشغال کردند ، چند تا هم به همکار ساوامایی جوادی کمونیست کارگری دادند که دموکراسی بشود ، می خواستند پای دوشوکی را هم بیاورند وسط که او زرنگ بود تن نداد ، در همین زمان شاهزاده امد بیرون و توطئه داوود سازی شبه افغانستان را برای اوردن تره کی پرولتاریا ، دموکرات خلقی بعثی قذافی وا سد ، خنثی کرد .
    پرده دوم : اپوزیسیون قلابی داخلی ، این دختر خانمی که مثلا پرولتر است ، همه جا در شکنجه ها حضور داشته ، اما او را شکنجه نکردند ، یکی دیگه را شکنجه کردند ، تو فرهنگ شکنجه ملاها که از استالین و کیانوری و فردوست جاسوس توده ای در ساواما آموخته اند ، به این می گویند تواب. انهایی که در زندانهای ۵۷ تا ۶۰ بوده اند ، میگویند بسیاری ا ز فدایی ، توده ای ها را برای بازجو استفاده میکردند و شکنجه کردن ، به اینها می گفتند تواب . بزرگترین تواب کیانوری بود ، به گفته همین ملیحه محمدی در ایران امروز کیانوری و زنش سلول به سلول میرفتند واز زندانیان می خواستند توبه کرده بیایند بیرون ، همین ملیحه انجا می گوید دلیل هم نمی اوردند ، می گفتند شما نمی دانید ، خبرهایی هست . بعد معلوم شد تعزیه گردانی پشت صحنه شوروی و کیانوری و طبری که در ان زمان شریعتمداری کیهان را داشتند تعلیم میدادند و با رفسنجانی همه موانع لیبرال و ملی و مجاهدین و حتی بهشتی و باهنر و … را هم از سر راه برداشتند ، را می گفت . اما این ملیحه مثل امروز کمی خنگ است ، ان دخترک جوان هم ندانسته دارد به نفع ساواما عمل میکند ، بلیط قاهره و پست های دولتی را از ما بهتران دارند در کانال یک تقسیم میکنند . یک مزدورهایی مثل نوریزاده و چالنگی را هم ساخته ا ند بروند اینور و اونور علیه امریکا ( البته زیر ملحفه اوباما ستیزی و دشمنی روسی با دموکرات ها و اروپا ) مزخرف ببافند و از جاسوسان روسی در رژیم دفاع کنند ، حتی یکبار هم اسم سوریه ، کشتار یک میلیونی ، اواره کردن میلیونها کودک و زن و مرد مخالف در سوریه به کمک همین جنایت کار اکبر پوتین که حالا شده شاهد خامنه ای در ادم کشی ، را نمی اورند .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.